Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Muszáj betartani ezt a korláto...

Muszáj betartani ezt a korlátot kontaktlencsénél?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam életem első lencséit 10 év állandó szemüveg után.

Azt mondta az orvos, hogy első nap 2 órát, második nap (azaz ma) 4-et, holnap 8-at szabat bent lennie, hétfőtől pedig egész nap bent lehet.

Tegnap is már túlléptem a 2 órát, semmi furcsa érzés, fájdalom nem jelentkezett, negyedik órához közelítve úgy éreztem, mintha fáradna a szemem. Ki is vettem, minden okés volt.

Mára a négy órát javasolták, ez negyed óra múlva letelik, azonban még annyit sem érzek mint tegnap, mintha bent sem lenne.

Lesz ennek bármi negatív következménye, ha tovább marad bent? Vagy ez valami szigorú előírás?


2011. jún. 3. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs óraszerkezet sem a szemben, sem a lencsében, hogy amikor "csörög a vekker" onnantól ártalmas lenne. Ezek nagy átlagra vonatkozó, abszolút biztonságra törekvő számok. Kinek-kinek más és már a tolerálóképessége. Lehet, hogy van, akinek ennyi már megtreheli a szemét és van, aki akár előszörre bent hagyhatná 10-12 órát is és nem lenne baja. Ha irritál a lencse, azt észre fogod venni, nyugi. De akkor haladéktalanul vedd ki! A túlhordás hosszútávon okozhat oxigénhiányt és ki véreresedik a szem. Akkor célszerű napokig pihentetni.
2011. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem muszáj,de érdemes.A heti 1 pihenőnapot viszont nagyon ajánlatos betartani,ha nem akarod,hogy idő előtt tönkremenjen a szemed.
2011. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!