Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színezett kontaktlencsénél...

Színezett kontaktlencsénél mire vigyázzak?

Figyelt kérdés
nem tartós használatra kell,csak ilyen macska szemeket akarok 1 buliba :D))
2011. aug. 15. 14:13
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és valami megbízható oldalt is linkelhetnétek,én a "kontaktlencsethordok.hu"-t néztem ki,ez megbízható webshop?
2011. aug. 15. 14:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában a kontaktlencsét úgy kezdi hordani az ember, hogy először 4, aztán következő nap 6, majd 8 órát, utána lehet ráállni a 12 órás használatra. Bár ma már vannak korszerűbb anyagúak, amik tovább is hordhatók.


Tiszta kézzel tedd be, szóval előtte alaposan szappanos kézmosás, öblítés (szappanmaradvány ne maradjon az ujjadon) és tiszta fehér papírtörlővel töröld meg a kezed. Vedd ki a léből, helyezd be! Bármilyen kényelmetlen, szúró érzés esetén (ha nem múlik el egy-két percen belül) azonnal vedd ki ugyanolyan tiszta kézzel, mint ahogy betetted!

2011. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ja tudom,én amúgy is hordok kontaktlencsét,csak h mintásoknál,van-e valami olyasmi amire külön figyelni kell?
2011. aug. 15. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi.

Mondjuk én webshopban nem bíznék, túl nagy a tét, de egy alkalmi lencsénél persze más a helyzet.

Rendszeresen nem hordanék olyat, amit nem az optikusom (akiben 100%-ig megbízhatok) hoz/ajánl nekem. Még ha többe is kerül.

2011. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Webshop néha megbízhatóbb mint az optikusok, már nem azért hogy vitatkozzak. Na meg azért az átlag magyarnak nem mindegy hogy mennyiért veszi, mert webshopban féláron megkapja ugyanazt. Azt meg könnyű kideríteni hogy megbízható oldal-e.


Én leginkább innen rendelek, mert ez a legolcsóbb:

[link]


de a kontaktlencséthordok.hu-ról is rendeltem már többször is. Sokszor még ajándékot is kaptam tőlük.


[link] szintén megbízható és ajánlom.


A macskaszemes lencsével nekem az volt a gondom, hogy elfordult, és az elég gáz úgy:D Na meg sötétebb szemen a színek is sötétek, nem olyanok mint képeken. A legtöbb színes lencse inkább csak világos szeműeknek jó. Van akinek meg nem is bírja a szeme. Az enyém is csak 2 fajtát bír, a többi szúr, csíp, kiesik. Tehát ha van lehetőséged próbalencsét kérni előtte egy optikában akkor tedd meg inkább.

2011. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
48%
a kontaktlencsédre
2011. szept. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!