Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vasarolhatok Internetrol...

Vasarolhatok Internetrol alacsonyabb dioptriaju kontaktlencset, anelkul, hogy szemesszel megbeszelnem?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy kontaktlencsebol eleg gyengebb is,mint szemuvegbol,nem kell ugyanolyan eros...

-2,25-rol mennyivel menjek lejjebb?...


2011. jún. 8. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

2,25ről 2.00-ra menj lejjebb, kábé, vagy akár 1.75 is jó lehet. nekem fél dioptriával gyengébb a kontaktom. Amúgy meg bármilyen lencsés netes oldaltól rendelhetsz szemész nélkül, de nem árt tudni, hogy milyen márka az, ami neked bejön.

Ha már volt lencséd, akkor nyilván van egy bejáratott márkád, ha még nem próbáltál lencsét soha, akkor azért az elsőnél érdemes optikushoz menni, mert a lencsének nemcsak az erősségét, de a görbületét is kell nézni, és azt a szemedre kell igazítani, ezt pedig optikus csinálja. Az optikus keres egy márkát is, ami jó a szemedre. Szóval az elsőnél menj dokihoz, anélkül úgyse tudsz rendelni netről, utána meg

www.lencseonline.hu www.lencsemester.hu www.diszkontlencse.hu

2011. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Koszi szepen a valaszt.

Nagyon regota hordok kontaklencset.

2011. jún. 8. 11:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott, hogy még ha optikushoz is mész, nem kötelező rendelni tőlük, ő megállapítja a szemed adottásgait, rendel neked ingyenes próbapárat, amit hordasz x ideig, és ha jó, utána rendelhetsz, de nem kötelező. Tehát ha az ingyenes próbalencsét elhordtad és jó, akkor megrendeled netről azt a márkát, görbületet, erősséget, és kész. Sok pénzt lehet spórolni.
2011. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Jah, közben írtad, hogy van lencsés, akkor tárgytalan :)
2011. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem értem. Ha van k.lencséd, miért nem tudod, hányas?
2011. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, erre én is gondoltam :)
2011. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
En tudom,hogy hanyas. Csak lehet,hogy gyengebb is eleg lenne nekem. Nem akarom,hogy tul gyorsan romoljon a szemem,ahogy telnek majd az evek. Minel kesobb akarok erosebb lencseket. Az is lehet,hogy javult az utobbi idoben.Meg ez ugyanolyan,mint a szemuvegem volt,amit idokozben egy evig hordtam egyszer,es hallottam,hogy lencsebol gyengebb is eleg az embernek.
2011. jún. 8. 11:32
 8/16 A kérdező kommentje:
Elnezest,rosszul fogalmaztam az elejen. Kontkalencset hordok evek ota,es magamtol szeretnem csokkenteni a dioptriat. Internetrol szoktam rendelni.
2011. jún. 8. 11:33
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos a szemed jelenlegi állapotában, akkor menj el optikushoz és nézesd meg. A szemed tényleges dioptriájánál negyed-fél dioptriával gyengébb lencse az ideális, az nem rontja, de nem is zavarja a látást. Ha a szemüveged -2.25, akkor lencséből -2.0, vagy -1.75 lehet a jó, de ha a szemed közben javulhatott, akkor előbb ejts meg egy vizsgálatot, mert ha magadnak kevered a dolgokat, előfordulhat, hogy csak ártasz.
2011. jún. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha meg a szemed nem javult, de te mégis csökkented a lencse erősségét önhatalmúlag, akkor azt éred el, hogy nem fogsz elég jól látni, odalesz a komfortérzeted. És azzal is megerőltetetd a szemed, ha egyfolytában erőlködnie kell. Úgyhogy vizsgálat nélkkül nem ajánlom egyáltalán ezt neked.


De én most már tök nem értelek. Mi a -2.25? A kontakt, vagy a szemüveg?

2011. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!