Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olyan hely ahol kb.10...

Van olyan hely ahol kb.10 ezerből kijön egy szép szemüveg? (Nem kell dioptria)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy szép szemüveget, de csak sima üveggel. Egyszerű lenne jó, de azért modern, divatos, nem olyan, mint amit az öregasszonyok hordanak. A Vision Expresszben voltam extra leárazva 22 ezerért akartak rámsózni egy szemüveget, ami szerintem vicc. Pesten hol lehetne szerezni jobb áron normálisat?
2011. jún. 29. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
vision expressnél olcsóbb pedig nemigen van
2011. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát az gáz. Régebben próbáltam egy nagyon jó keretet egy kisváros optikájában, rendes márkás volt, csak kb. fél áron, mint ugyanaz az üzletláncoknál, ráadásul csak az egyik lencséjén volt felirat és olyan pici, mint kb. a ray ban napszemüvegek lencséjén, így még új lencse se kellett volna feltétlenül bele. Csak a drága anyám mondta, hogy minek az nekem ne vegyek ilyen hülyeségeket. Csak azért meg nem fogok visszautazni 300 kilométert hátha ott van még. :(
2011. jún. 29. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:

az a lencse ami benne van a keretben nem alkalmas mindennapi viseletre...én a helyedben csináltatnék egy sima fényre sötétedős lencséset vagy színezett lencséset


10 ezerért nemigen van jó és strapabíró keret, noname/sajátmárkás talán, de lencsét akkor is kell bele tetetni

2011. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval néha egy-két órás viseletre sem jó, arra is ilyen extra lencse kell? Nekem csak azért kell, hogy néha felvegyem kiegészítőnek, mint pl. egy hajpántot, vagy mit tudom én.
2011. jún. 29. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:
inkább egy optikustól érdeklődd meg, hogy alkalmi viseletre ajánlja-e ezeket a lencséket
2011. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, leírom a tapasztalataimat, hátha valaki mást is érdekel. Ma is voltam pár helyen végül vettem is egyet.


Vision Expressz: Nekem drágának tűnik, főleg, hogy kicsi vidéki optikában néztem először szemüveget. Pozitív viszont, hogy hatalmas választék van, amelyikekben én eddig voltam ott az eladók nagyon segítőkészek, nem csak megmutatják, hogy melyik a női rész, hanem választanak is keretet, ráadásul, aki velem foglalkozott, az nagyon jó érzékkel választott ki olyanokat, amik hozzám illenek. Pl. adott egy bizonyos formát, az nem volt jó, és mondta, hogy igen ebből általában el is dől, hogy ez nem az illetőnek való. Egy átlagos nem drága darab lett volna lencséstől 22ezer a 33%-os leárazáson.


Ofotért: Viszonylag drága és választék sem volt valami fenomenális. Megkérdezték miben segíthetnek, majd kitárták a karukat, hogy arra vannak a női keretek aztán keressek magadnak. Ez nem tetszett nekem, főleg, hogy magam voltam, egyedül nem egyszerű ilyesmit választani és lett volna szabad eladó, de csak unottan nézett. Normális keretek úgy 18 ezertől voltak, ami alatta volt, az úgy nézett ki, mint ami megmaradt a kilencvenes évekből, de az igazán jók azok a "harmincezertől" feliratú sorban voltak.


Egy másik ilyen nagyobb üzlet, aminek a nevét elfelejtettem: Választék közepes, segítőkészek, de még mindig drága, olyan 20 ezer környékén volt egy pár jó keret, egyik eladó adta a kereteket, a másik véleményezte, kedvesek voltak, néha becsempésztek 40ezeres kereteket is, annak ellenére, hogy mondtam semmi drágát nem szeretnék, mert csak kiegészítőnek kérem. Plusz, ha egy fazon nagyon nem tetszett/nem állt jól, annak ellenére továbbra is adogattak olyan darabokat, nem is értettem.

Így is úgy is drágának tartottam 20 ezeret egy keretért + azt mondták olyan 12 ezer lesz még a lencse, mert a 20 ezer környéki választékban nem is volt olyan hej de nagyon jó, 40ért tudtam volna választani de hát, na...


Kisebb optika: Az eladó megmutatta mi hol van, elmondta, hogy milyen akció van, aztán hagyott magamnak válogatni, véleményezte, amit feltettem, majd egyet-kettőt választott ő is az alapján, ami előtte jól állt. Az akciós részről választottam keretet, az akció abból állt, hogy 14.900 forintért kaptam meg a keretet lencséstől, egyébként márkás keret, a fenti egyik optikában 20 ezer környékén akarták adni PLUSZ lencse.


Egészen kicsi optikák: Nagyon jó áron vannak a keretek, szemüveges ismerősömmel voltunk, majdnem hanyatt esett, mikor ugyanazt, amit ő vett harmadáért látta. Amiket néztünk szépek voltak, 7-12 ezer forintért általában. Márkás, divatos keretek, gondolom annyi, hogy nem az idei kollekcióból, de szerintem ez a szemüvegnél annyira nem fontos, csak ne úgy nézzen ki, mint egy 15 évvel ezelőtti meghatározó divathullám kelléke. Ami negatívum, hogy egy ilyen helyen nagyon kicsi a valóban modern választék, volt ahol a modernekből kb. 10 féle volt, így leginkább szerencse kérdése, hogy tetszeni fog-e valamelyik.

2011. jún. 29. 23:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális: a válság szemüvegdiszkontba olcsón vannak trendi szemcsik
2012. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!