Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen sűrűn hordjam a csak...

Milyen sűrűn hordjam a csak távolságra szükséges szemüvegemet?

Figyelt kérdés

Helló mindenki, 16 éves srác vagyok, 1 hete voltam szemészeten mert észrevettem, h a távoli feliratokat van hogy egyáltalán nem bírom elolvasni, viszont közelre tökéletesen látok. Ahogy a csajszi megvizsgált, ezt ő is "igazolta", szóval 1 hét múlva elvileg kész lesz a szemcsim.

Amikor majd elmegyek érte úgyis megfogom kérdezni, h milyen sűrűn hordjam, mindig vagy csak ha éppen kell, stb.. DE: szeretnék tapasztalatokat erről, mert anyukám mondta, (ő szintén szemüveges) h ő szerinte nem rontja a szemet viszont olvastam valahol azt is, h többé kevésbé rontja, mert a szemnek nem kell annyi munkát végeznie és hozzászokik..szóval akárki akármivel előtud állni?


utóirat: pontozok mint az állat..;)


Köszönöm!!


2011. júl. 20. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy így írok de nem értek hozzá és szemüvegem sincs! De nyilván otthon nem fogod hordani gondolom én mert felesleges! Az utcán sétálgatva, biciklizve.. megint nem hinném hogy nagy szükséged lenne rá mert szintén nem lenne értelme amiatt folyton rajtad lennie hogy 1-2 távolabbi dolgot elolvass...! Ennek majd szerintem inkább vezetésnél lesz nagyobb szerepe, de ha jogsid lesz akkor viszont mindig rajtad kell hogy legyen vezetés közben!
2011. júl. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hát ez attól függ nekem is pár éve van szemcsim csak, s az elején nem hordtam mert nem szerettem meg nem szoktam meg, meg idegesített...véleményem szerint jobb ha hordod mindig a szemüveget, mert ha nem hordod nagyobb eséllyel fog gyorsabban és nagyobb mértékben romlani a szemed, én se hordtam egy ideig,s romlott is, s aztán inkább hordtam, s már nem romlik egyáltalán.

Az ok nagyon egyszerű h miért romlik ha nem hordod a szemüveget, mert a szemet erőltetni nagyon hogyha pl. hunyorogsz, s minél többet van ez annál gyorsabban romlik...ha meg nem hunyorogsz, akkor csak a természetes romlás áll be ami kb 0,25 nek felel meg...ha további kérdésed van nyugodtan írj nekem emilt

2011. júl. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen rossz a szemed. Én amikor még csak -1-es volt, akkor itthonra általában levettem, viszont most már muszáj állandan rajtam lennie, mert különben a házban is nekimegyek valaminek. Az meg hogy romlik-e majd a szemed, nem lehet megjósolni. Nekem például volt olyan időszak még az elején, hogy nem hordtam a szemüveget és akkor is ugyanúgy romlott, mint amikor már hordtam. Szerintem nem a szemüvegtől függ.
2011. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak utcára. Otthon ne.

Egyébként ha csak távolra látsz rosszul, akkor lakáson belül valószínűleg zavarna is. Az pedig tuti rontja a szemet.

2011. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2011. júl. 20. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!