Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek miért ennyivel...

Szerintetek miért ennyivel olcsóbb?

Figyelt kérdés

Lézeres szemműtéten gondolkozom.

Sok helyen néztem már, általában 300ezer forint felett vannak összesen.

Viszont a Semmelweis Szemészeti Klinikán, csak 80 ezer szemenként szóval összesen 160ezer. Állítólag államilag támogatott.

Szerintetek egy állami kórházban is megcsinálják olyan jól mint magánban? Mert azt mondták olyan gépük van ami Európában még sehol. De ez az "alacsony" ár megzavar. Lehet azért olcsóbb, mert nincs agyon hírdetve, mint pl az opti med sasszem klinika?


2011. júl. 21. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért olcsóbb, mert nincs agyonhirdetve, meg mert támogatott, vagy azért, mert az orvostanhallgatók gyakorlati helye, és a műtéted alatt bent lesznek 10-en, akik nézik. Nekem így volt a fogszabályzómmal, mikor fölrakták, olcsóbb volt, de 15-en nézték. Egyébként a "minősége" jó volt a munkának. De nem biztos, hogy nálad is erről van szó, csak ez ugrott be. :)
2011. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy gyakornokok végzik :D De ha így is van, nem egyedül, no para
2011. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam az állam nem támogatja a lézeres szemműtéteket, csak a késes beavatkozásokat.


Szerintem olcsó húsnak híg a leve. Nekem 2007-ben 220 000-ért csinálták meg a szemem, de olyan jó lett, hogy nem bántam meg.

2011. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt mondják ezt támogatják, mert látásjavító műtétnek van elkönyvelve.
2011. júl. 24. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:

sztem tuti nincs államilag támogatott látásjavító szemműtét...nekem Cross Linking kezelésem volt a Mária utcába és mondták, hogy nem támogatja semmi, pedig ez a kezelés arról szól, hogy később ne kelljen szaruhártya átültetést végezni...szóval egészség megóvó, de még sem oda van besorolva...a látásjavítás meg olyan, mint egy plasztikai műtét, azaz 100, hogy nem támogatja az állam...amúgy igen, 80 ezer ft szemenként a mária utcai szemklinikán, ha hiszek a neten lévő infónak, de jobb ha megkérdezed...máshol amúgy 130/szem szóval 300ezer ft felett az sok oda ne menj...mária utcát ajánlom ott volt crosslinkingem, csak mivel nem magán klinika, ezért sokat kell várni


arra nem tudok sajnos válaszolni, hogy miért van ekkora árkülönbség

2011. júl. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!