Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a lényegi különbség a napi...

Mi a lényegi különbség a napi és a havi kontaktlecse között?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van pár napi kontaktlencsém (ki kell dobni használat után), mi történik, ha elteszem a havi kontaktlencséhez való folyadékba és tartóba, aztán újra beteszem?
2011. júl. 24. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
a havit ugye havonta kell cserélni a napit meg ugye naponta..de gondolom ezzel senkinek sem mondtam újat:D ha tovább használod mint ahogy elő van írva kkor nem kap megfelelő oxigént a szeemd és állítolag káros ugy :( nekem havi lencsém meg és megvagyok vele elégedve :) igaz én van hogy tovább hordom kicsit :$ tudomnemszabadna de nem tartom számon mikor raktam be először és mikormár ugyérzem csere kell akkor szoktam csak:):S ugytudom a napi egészségesebb higiéniailag...de jo ott a havi is :)
2011. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is havit használok, csak most van pár napi. Nincs szívem kidobálni, amíg nem tudom, hogy mi baja lesz, ha még egyszer beteszem. Szemfertőzést persze nem akarok kapni, annyit nem ér.
2011. júl. 24. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:

A havit, 2hetest túl lehet hordani kicsit, de a napi az egész más.

Jó esetben csak egy kis baci kerül bele a nap folyamán, ettől lehet irritált és piros a szem, esetleg viszkethet. De a rosszabb eset is megtörténhet, mikor megsérül a szaruhártya, szemfájás, könnyezés, pirosság, látás romlás, akár vakság is lehet a vége. És ez mind csak attól hogy tovább hordod mint szabadna. Emellett a napi lencse a leggyengébb anyagú, az is lehet hogy második nap végén már alig bírod kiszedni, esetleg csak darabokban.

Az hogy egy napi lencsét folyadékba raksz értelmetlen dolog, mert a napi lencse a nap végére már kiszárad, ezzel a levegő áteresztő képessége is elég gyenge lesz, ezen nem segít a folyadék.

Hát ez így minden amit hallottam orvosoktól az idők folyamán.

2011. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értem :)

A napira nem kerülhet több baci 1 nap alatt, mint a havira 1 hónap alatt.

Az anyaga is sokkal jobb, nagyobb a légáteresztő képessége és az is folyadékban érkezik, tehát ártani nem árthat neki.

Szakadni sem szakad, meg ha igen, akkor mondjuk kivételnél ketté, de azért a szemben nem bomlik le.

Én most 3 napig hordtam egyet kivétel nélkül, nagyon kényelmes volt. Természetesen ez nem követendő példa, csak egyszeri alkalom volt fesztivál miatt.

Minden esetre majd megkérdezek egy orvost.

A zöld kezek persze mentek.

2011. júl. 26. 01:51
 5/6 anonim ***** válasza:

A napi lencsét arra optimalizálták, hogy kiveszed a löttyből, beteszed a szemedbe, egy napig bent van, ezalatt veszít valamennyit a nedvességéből és a légáteresztő képességéből, este kidobod.


Ha visszateszed, a csökkent légáteresztő képessége miatt a szaruhártyád nem kap elég oxigént. A szaruhártya egy olyan speciális részünk, aminek a sejtjei nem kapnak a vérkeringéssel oxigént, hanem a levegőből veszik fel. Ha gyakran kiteszed ennek a csökkent oxigénellátásnak, akkor a sejtek elkezdenek elhalni, és úgynevezett "hegesedés" indul be, vagyis a hártya felülete nem lesz többé átlátszó és sima. Az eredmény korrigálhatatlan homályos látás.


Nem kísérleteznék ezzel.

2011. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt a választ vártam.
2011. júl. 26. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!