Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet a gond a jobb kontakt...

Mi lehet a gond a jobb kontaktlencsémmel?

Figyelt kérdés
Tavasz óta viselek kontaktlencsét, egészen kb. nyárig semmi gond nem volt vele, úgy viseltem, hogy észre se vettem őket. Nyár eleje óta van gondom kizárólag a jobb oldalival, ami egy idő után nem hajlandó követni a szemmozgásomat, elcsúszik, és idegesít. A bal oldalival semmi ilyen gond nincs, ugyanúgy kényelmes mint eddig. Mi lehet a probléma? Elképzelhető, hogy a jobb szemem nem elég nedves?
2011. júl. 31. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Havi lencse? Egyébként elképzelhető. Használj múkönnyet, DM-ben van nagyon jó kis fiolás mini kiszerelés (nem kell 30 nap múlva kidobni...)
2011. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a pár? Ha új párat kezdtél, lehet, hogy összecserélted a két oldalt vagy gyári hibás (nem mindegy melyik-melyik oldalra megy, akkor se, ha ugyanolyan a dioptria). Ha "régi", lehet, hogy valami icipici dérülés van rajta.
2011. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mármint sérülés :)
2011. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, havi lencse. Amikor a probléma elkezdődött, direkt kezdtem egy új pár lencsét, hátha megoldja a gondot, de ugyanolyan. Műkönny használatának vannak feltételei, vagy bármilyen lencsével használható?
2011. júl. 31. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:
ha friss, tehát még nem járt le a szavi ideje, akkor lehet, hogy van rajta egy kis fehérjekicsapódás. Én is így jártam vele. Ha fehérjeoldós a tisztítófolyadékod, és rendes tisztítás, dörzsölés és áztatás után se jön le, akkor sajna kuka, ha nem tudod rendesen hordani. Ha nincs fehérjeoldó a folyadékodban, akkor lehet ilyen tablettát kapni, azzal még megpróbálhatod megmenteni.
2011. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nem cseréltem össze, direkt figyeltem erre is :)
2011. júl. 31. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ezt a DM-est írtam.

[link]

Nekem bevált.

2011. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!