Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Már vagy egy hete fáj a...

Már vagy egy hete fáj a nyakam, nem mindig tudom jobbra forditani, és a jobb kezemet sem érzem már. Mi lehet a gond? Orvoshoz vagy gyógymasszőrhöz menjek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Először a háziorvos. Bármi okozhatja a fájdalmat, érzéketlenséget. Mielőbb keresd fel a dokit, majd ő tudja, hogy melyik szakorvoshoz küldjön. Lehet meszes nyakcsigolyától, kopástól, nem megfelelő vérellátástól. Nem mindegy, hogy reumatológus, neurológus, esetleg más ellátást igényelsz. Először valószínű meg fognak röntgenezni, az alapján kaphatsz kezelést, ellátást.

Csak ne húzd az időt, mert jobb nem lesz, csak tovább romlik.

2011. márc. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem menj el orvoshoz. Nem érdemes kínlódni mert magától nagyon nehezen enyhül a fájdalom! Én ugyan így voltam és kiderült hogy gerincsérv okozza a bajt.Jártam minden nap injekcióra és kaptam jó gyógyszereket. Abból amit írtál arra gondolok neked is ez lehet a baj. Ez előfordulhat egészen fiatalon is. Masszőrhöz egyenlőre ne menj amíg nem beszéltél az orvossal.

2011. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Orvoshoz és gyógymasszőrhöz is mehetsz.

A doki belsőleg felír steroid gyulladáscsökkentőt,izomlazítót,fájdalomcsillapítót.

A gyógymasszőr kilazítja,szerintem mindketten mondanak sanc-gallért amit hordanod kell és kenni.


Kérdezz bátran én párszor elaludtam és masszőr kezelte.

2011. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak az a probléma,hogy már a jobb oldalam és lábam is zsibbad.Ez csak pár napja.Lehet ez a gerinctől?Vagy nyak csigolya?
2011. márc. 1. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos azt mondta hogy sérv okoz ilyen problémákat, hogy kisugárzik a fájdalom a végtagokba. Ezért lehet hogy porckorongsérv ((gerincsérv) a baj nálad. Ha már nagyon kellemetlen műteni is szokták, de amíg lehet gyógyszerezik.
2011. márc. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És igen, a láb zsibbadás is a sérvvel van összefüggésben. Ez a gerinc bármelyik részén lehet. Nekem is a nyakamnál van és még azóta sem tudom fordítani rendesen a fejem.:) Feltétlenül menj el orvoshoz mert csak rosszabb lesz. Ez nem lehet elfekvés ( főleg ha a tünetek nem reggel hanem napközben kezdődtek), mert ennyi idő alatt annak enyhülni kellett volna.
2011. márc. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!