Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok szürkés foltot?

Miért látok szürkés foltot?

Figyelt kérdés
Világosban egy kis halvány folt követi a nézésem irányát három napja. Egyszer amikor az égre néztem azt hittem, hogy repülő, így fél szemmel de nem az. Mitől lehet?
2011. aug. 2. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy kis sötétebb folt az üvegtestben. Nem veszélyes.
2011. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és hogyan múlhatna el?
2011. aug. 2. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy ám mit értesz szürkefolt alatt. Idős korban lehet ez makula degeneráció is, ami viszont nagyon nem jó, mert ma még gyógyíthatatlan, csak kezelhető. Viszont lehetséges üvegtesti érdarabka, ez szinte mindenkinél van, de ezt már kisgyerekkorban is észre lehet venni ha világosba nézel, nem fixen áll a látómeződ közepén, hanem úgy mozog is, és egyszerre lehet belőle több is egy pillanatban. Nézd meg az alábbi képet, ezek közül lesz neked valamelyik:


[link]

2011. aug. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a második az, meg olyan szürke folt is van csak nem középen
2011. aug. 4. 09:38
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem nem ártana egy szemfenék vizsgálat, már csak a biztonság kedvéért is.Én is úgy vélem ilyen hirtelen nem alakul ki vakfolti terület és homályzóna sem.Szerintem sima fényérzékenységről lehet szó, ami egy orvos által felírt napszemüveggel orvosolható.Játszani nem szabad a dologgal, mert sajnos így kezdődik a hályog is és kezdeti stádiumban ez is gyógyítható, mármint gyógyszerrel.Tehát, irány a szemészet.
2011. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Üvegtesti homály/ úszóhomály (eye floaters) a neve. Nekem egyre több lett...

Azt látod ahogyan az összekocsonyásodott üvegtest pár része árnyékot vet a retinára: [link]

[link]


Van rá egy készítmény, én is Olaszországból hozattam be, mert sajnos itthon nem árulják: Vitreoxigen. Elkezdtek oldódni ezek a bigyók!

Egyél addig sok répát, vagy írass A vitamint!


(először én azt hittem, hogy valami űrhajót látok...kezdetben idegesítő volt, mostmár hozzászoktam)

17/l

2011. dec. 17. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!