Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cukorbetegség miatti vakultság...

Cukorbetegség miatti vakultságot lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés

Papám lassan egy éve vakult meg a cukorbetegsége miatt:(

Sajnos nagyon nehezen viseli, és most hallottunk erről a Semmelweis egyetem által végzett implantátumos chipes szemműtétről. Most olvastam ugyan , hogy már jelentkezni kellett volna....

Lehet valamilyen módon segíteni rajta, hogy ha nem is teljesen de mininmálisan visszanyerje a látását?


2011. aug. 4. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Cukorbetegségnél neuropátia és az erek károsodása vezet a vaksághoz.Tehát nem jó a vérellátása és beidegzése a szemnek,amit nem igazán lehet orvosolni,mert a cukorbetegség még mindig fennáll.

A chippel a teljes látás nem visszaállítható,max foltokat fog látni,ráadásul bizonyos betegségeknél és bizonyos kor fölött már nem műtik az embert.De erről biztos többet tudnak mondani a Semmelweises dokik.

2011. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. aug. 4. 21:18
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Én is cukorbeteg vagyok és eléggé körüljártam a lehetőségeket, nagyon sajnálom, de ilyen mértékű betegségnél, nincs esélye a korrekciónak.Szörnyű, de ez egy durva betegség, sok megértésre és bátorítása szorul a papád, ez-az amit megtehettek érte ezen a szinten.Sajnálom. Minden esetre azért érdeklődjetek, hátha azóta többet tudnak mint jelenleg én.
2011. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Állítólag látna annyira, hogy tájékozódjon, de például arcokat nem ismerne fel, és olvasni sem nagyon tudna vele.
2011. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írják, hogy a lényeg, hogy a fő szemészeti betegség a farkasvakság legyen. Olvasd el. Elég hiteles az oldal, ha körül nézel rajta, láthatod majd, hogy a vakoknak szól kifejezetten.

2011. aug. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Igen ez nagyon jó hír, csak sajnos nem nekünk cukorbetegeknek.
2011. aug. 8. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, az az igazság, hogy azért linkeltem be, hogy elolvashassa a kérdező milyen betegségeknél ültetnek be chipet.

tudom, hogy a cukorbetegség másféle szembetegséget okoz. Sajnálom.

2011. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Ugyan már, nincs miért bocsánatot kérned, jó, hogy betetted a linket.
2011. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. És a válaszokat. Sajnos nagyon nehéz. Papám folyton motorozott, meg ment ide oda, állandóan barkácsolt, galambászott. És most semmit sem lát:( Nagyon rossz:(

Néha kimegy sétálgatni az udvarra, de van hogy eltéved, és akkor vagy nagyon elszomorodik, vagy nagyon dühös lesz. Elveszti a türelmét hamar. De megértem. Egy örökmozgó ember nem lát többé:( Egészen más lett. Hogy mondjam összezuhant:( Szegény:(

De azért tényleg nagyon köszönöm a válaszokat, és a segítséget. Próbálkozunk mindennel hátha.Az a baj, hogy szerintem már feladta.

2011. aug. 9. 11:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kerestetek már fel vakoknak létrehozott alapítványt? Vannak olyan alapítványok, amik a vakok rehabilitációjával foglalkoznak. Magyarul megtanítják az embert vakon élni. Megtanítják bottal közlekedni, megtanítják, hogy úgymond vakon is lehet élni, hogyan lehet vakon élni.

Ezen felül találkozna más vak emberekkel is ami szintén sokat segítene neki feldolgozni azt, hogy nem lát.

Ha pl. a vakok egyesületét is felkeresnétek, ott már "gyakorlott" vakokkal is találkozhatna, és láthatná, hogy mennyivel több mindent meg tud csinálni egy ember látás nélkül, mint azt gondolná egy látó illető.

Jó, galambászkodni nem hiszem, hogy továbbra is tudna, de rájönne, hogy sokkal több mindent meg tud csinálni, mint gondolná.

Amellett sokat segítene az is neki, ha egy hozzá hasonló helyzetben élő emberrel beszélgethetne. Sokkal másabb egy másik vaknak elmondani mi zajlik benne, mint egy olyannak, aki csak sejtheti milyen ha nem lát az ember.

Dolgok megoldására "praktikákat, trükköket" tanulhatna.

Azt is meg tehetnétek, hogy szét néztek a neten, hogy milyen segédeszközöket lehet kapni. Ezeknek némelyike megfizethető áron van, de sajnos leginkább drágának mondhatóak. Viszont lehet rájuk pályázni különböző alapítványoknál.

Nagyon brutálisan fog hangzani amit most írok, de a leg többet azzal segít magának, ha amellett, hogy keresi a műtéti lehetőségeket, és más látást vissza adó lehetőségeket, megpróbál eggyütt élni, azaz inkább megtanul eggyütt élni a vaksággal. ( mielőtt ezen teljesen felháborodnál: tapasztalatból írok. jó, szerencsére én még nem vagyok teljesen vak, de nagyon keveset látok )

Ha van kérdésed, írj privit ha gondolod. Én is azt akartam eredetileg, de neked nem lehet.

2011. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!