Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 17 évesen enyhe szemtengelyfer...

17 évesen enyhe szemtengelyferdülést diagnosztizáltak. Vajon ferdülhet tovább az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Nem szemmel látható (azt hiszem), de az új szemüvegem egyik lencséje cilinderes lesz. Ferdülhet tovább még a cilinderes lencsével, vagy esetleg visszaáll, és egyáltalán feltűnő lesz-e ez az új szemüveggel?
2009. ápr. 9. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szemtengelyferdülés általában születés óta megvan, nekem is mindig diagnosztizálták, és én is csak 18 éves korom körül kaptam szemüveget. A cilinderes szemüveg amúgy pontosan ugyanúgy néz ki, mint bármelyik másik, nem látszik rajta semmi. Most 37 éves vagyok, és még mindig ugyanolyan szemüveg kell, mínusz 1-es az egyikre, a másikra meg mínusz feles cilinderrel. Semmit nem romlott tovább a szemem, pedig nem hordom a szemüveget a mindennapokban, csak ha folyamatosan távolra kell néznem (moziba, színházba stb.).
2009. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a cilinder elkényelmesíti a szemet, sokszor az asztigmát rontja, ha a szemlencsét mozgató izmokat lustulni hagyják (a cilinder mindent elvégez helyette), egy idő után az agyra bízza a fókuszálás helyetti munkát, és keserves fejfájást eredményez (az én esetemben, mióta megváltam a cilindertől, ugyanolyan jól látok, sőt! nincs az az érzés, hogy valami feszül előttem, hanem ha látni akarok, szépen ráfókuszál a szem. És ez részben vegetatív, mégis.. tudatosan igenis lehet gyakorolni.
2009. ápr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!