Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemtengelyferdülést tényleg...

Szemtengelyferdülést tényleg ki lehet nőni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem. mint ahogy a lúdtalpat vagy a gerinvferdülést sem. ezen csak szemüveg vagy szemtorna segíthet. az interneten tudsz rendelni egy könyvet aminek ez a címe: szerezd vissza éleslátásodat! anyukám elolvasta a könyvet és rendszeresen csinálja a szemtornát és már nem kell neki olvasószemüveg. szerintem próbáld ki!
2010. márc. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még óvodás voltam mikor voltunk szemészeten , és ott akkor azt mondták, hogy ki növöm.
2010. márc. 6. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:
A szemtengelyferdülést használják a kancsalságra is és az astigmiára is, ami egy fénytörési hiba féle. Neked melyik van?
2010. márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kancsalság
2010. máj. 5. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia !

Nekem is kancsalság volt,4 évesen műtöttek,majdnem tökéletes lett,csak ha fáradt vagyok vagy kimerült,akkor látszik nagyon.A családunkban több embernek is van,lehet h.öröklődik? Az uncsitesómat 14 szer műtötték,mire tökéletes lett!Viszont nekem nincs térlátásom, de nem tudom, ez összefügg e a kancsalsággal.Lehet,hogy van aki kinövi,de ha nem, marad a műtét sajna.

2010. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

8:30 ismét

Azt elfelejtettem leírni,hogy szemtorna erre nem igazán jó.Max ha rövid, vagy távollátó vagy.nagy fokú kancsalság,szemtengelyferdülés esetén csak a műtét segít.

2010. máj. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a kancsalság a szemmozgató izmok hibája, gyerekkorban úgy szokták gyógyítani, hogy az egészséges szemet letakarják és csak a kancsal szem mozog, így egy idő után jó lesz megszűnik a szemmozgató izom hibája.
2010. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!