Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miben részesülhet az, akinek...

Miben részesülhet az, akinek a retinája leszakadt és szétvált?

Figyelt kérdés
aki egyik szemével 6 százalékot lát és már javítani sem lehet rajta,a másikkal pedig szemüveg nélkül csak 40et.mivel a retinák leszakadtak mindkét szemen.lehet-e valamilyen támogatást kapni ill. lehet-e +változott munkaképességűnek nyílvánítani.mert hajolni nem hajolhat,emelni nem emelhet, ütés nem érheti stb. az orvosok szerint nem,de lehet ha 1 borítékot kapnának máris máshogy állnának az emberhez.valaki tudna ebben tanácsot adni,vagy valakinek van hasonló szemproblémája/ismerőse?
2011. aug. 17. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg fogyatékossági támogatást lehetne igényelni. A kezelőorvostól kellene tanácsot kérni a leszázalékolással kapcsolatban.
2011. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
régi a kérdés, de én érintett vagyok a témában, ha még aktuális a dolog, akkor írok szívesen. Mivel később romlott a szeme ennyit az ismerősödnek, lehet szüksége lenne nem pénzbeli segítségre is.
2011. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. szept. 2. 15:32
 4/8 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz a nem pénzbeli segítség alatt?
2011. szept. 4. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

vannak különböző rehabilitációs alapítványok, ha esetleg gond van pl. a mindennapos tevékenységek elvégzésével az új szituáció miatt pl. főzés, takarítás, gombfelvarrás..., vagy a tájékozódással az utcán, vagy csak nehéz feldolgozni a látásromlást, és szeretné mondjuk pszichológus segítségét kérni, akkor lehet azt is, segítenek kihasználni-fejleszteni a megmaradt látást... Az ilyen alapítványok direkt erre vannak kitalálva.

pesten ilyen a szempont alapítvány, és a vercs, ezzel foglalkozik még a fehérbot alapítvány is pl.

Elvileg 33% a felső határ ahhoz, hogy valakiről megállapítsák, hogy gyengénlátó. A jobbik szemen mért visus számít, ami ez esetben 40%, de esetleg meg lehetne próbálni különböző vakügyi szervezetekkel felvenni a kapcsolatot.

Van egy nagy országos szövetség (www.mvgyosz.hu), de vannak kisebb szövetségek is, általában egy-egy régióban, megyében található egy ilyen, én a kisebb, egy-egy megyéhez, régióhoz tartozóval próbálnám meg felvenni a kapcsolatot, többet értek vele szerintem, mint az országos szövetséggel, ott jobban tudnak talán foglalkozni a problémával. Nem tudom, hogy ebben a konkrét esetben tudna-e csatlakozni hozzájuk az ismerősöd, igénybe venni a szolgáltatásaikat, (a 40%os visus miatt mondom), de szerintem egy megkeresést megér, ugyanúgy mint a rehabos alapítvány, ha szükséges.

Ha szükség van rá, akkor vannak különböző informatikai segédeszközök, amivel lehet számítógépet használni, egy képernyőnagyító programmal talán kényelmesebb lehet a géphasználat.


Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mire lehet az ismerősödnek szüksége, én is látássérült vagyok, speciális általános iskolába jártam, meg én azért benne mozgok ezekben a vakos körökben nap mint nap, és azt látom, hogy aki 30%ot lát, azért azt nagyon -nagyon sok mindenre lehet használni, (sokkal kevesebbet is egyébként), általában ők nem is használnak semmilyen segédeszközt. De ha később következett be a látásromlás, az ugye egy teljesen más szituáció, azért is írtam le elég sok mindent.

Hány éves egyébként az ismerősöd? Vagy esetleg te magad vagy a látássérült?

Ha kérdésed van, részletesebb választ szeretnél vmiről, akkor kérdezz nyugodtan, mert szívesen segítek!

2011. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szia.én vagyok a kérdező ismerőse:)inkább arra gondoltam,h leszázalékolni le lehet -e.mivel +változott munkaképességű az a személy,aki legalább 1 éve már fennálló, vagy az egészségügyi szakvélemény szerint, legalább egy évig megmaradó olyan egészségkárosodással élnek, amely munkaképességüket bármely munkakör betöltése esetén, az átlagos munkavégző képességhez mérten, hátrányosan befolyásolja.- mivel nekem retiaszakadásom van még a bal szememen,ezért nem hajolgathatok,nem emelhetek stb. tehát pl.: ha szalagmunkán fel kell rakodni kis műanyag flakonokat ott egész nap hajolgatni kellene..vagy pl kőművesnek sem mehetnék/hivatásos sportolónak csak hogy pár példát említsek..tehát ezek alapján leszázalékolható vagyok?? amúgy 24 leszek.. a választ előre is köszönöm..
2011. szept. 5. 19:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezeket őszinté0n szólva nem nagyon vágom, az esetemben ez kb. magát0ól értetődő volt, (egyébként sokra sztem nem lehet számíta0ni, én a jobban látó szememmel látok 5%-ot, és így is csak 85%-ot kaptam

azt tudom, h retinaleválás után nem lehet semmi megeröltetőt csinálni, nem is szabad ilyenekkel kísérletezni, mert gallyra mehet még a maradék látás is akár... Vannak azért olyan munkák is, ahol nem kell emelgetni-hajolgatni, telefonos ügyfélszolgálat, call center pl., ha van vmi szakmája az ismerősödnek, esetleg az is jó lehet, manapság már amúgy sincs az, h látássérült telefvonközpontos lehet, masszőr, meg szüőnyegszövő, és kész, én totál más területen tanulok mmost, és tudom h nem könnyű elhelyezkedn, mert én diákmunkát szerettem volna vállalni nem rég, és két nyelvtudással, jónevű fősulival kb vissza sem hívtak sehonnan sem, pedig nem a mekibe pénztárosnak jelentkeztem... szval nem könnyű elhelyezkedni az biztos, de próbálkozni kell...én is előre félek már, h mi lesz, nálunk kötelező egy 7. féléves szakmai gyak, már előre rosszul vagyok, h hogy fogok gyakorlati helyet találni, de próbálkozni kel...

Egyébként én őszintén szólva azt sem tudom egyelőre, hogy mivel jár az, ha vkit megváltozott munkaképességűnek nyilvánítanak..., képzelheted, hogy akkor mennyire értek az ilyesmihez :) Én csak a asaját tapasztalataimat írtam le, ill. próbáltam tanácsot adni...

2011. szept. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
bocsi az elütésekért, csak nagyon gyorsan írtam....
2011. szept. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!