Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi bajom lehet a kullancstól?...

Mi bajom lehet a kullancstól? Megpróbáltam otthon kiszedni, és a teteje leszakadt, de még maradt a bőrömbe. Ezután a csipesszel próbálkoztam, és abbahagytam.

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát test nélkül már biztosan nem él, tehát attól a szervezetet előbb-utóbb megszabadul. Viszont ha fertőzött volt a kullancs (erre amúgy nem nagy az esély), akkor már lehet, hogy beléd kerültek a kis kórokozók. Egyébként én úgy szoktam kivenni néha a kullancsot, hogy bicskával benyúlok a feje alá, és akkor ált. elengedi. De már úgyis mindegy. (Amúgy kézzel is ki tudom szedni a nagyobbakat, csak fontos, hogy úgy fogja meg az ember, hogy ne rémüljön meg a kullancs, és csavargatni sem szoktam, mert hiszen szimmetrikus a szájszerve, hanem gyenge, de folyamatos húzással kényszerítem rá, hogy kijöjjön.)
2011. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*szervezeted
2011. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez viszonylag jó megoldás volt, nyugodj meg!


Nagyobb baj, fertőzés abból lehet, ha a kullancs fulladozik, mert visszaöklendezi olyankor a beszívott vért a testedbe a benne lévő kórokozókkal együtt. Ha kijön egyben, jó, de ha beszakad a feje, az sem végzetes, majd kijön később. A lényeg, hogy ne nyomd vissza, és ő maga se öklendezze a véredbe a lehetséges kórokozókat!

2011. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, a fejét mindenképpen ki kell szedni!!!
2011. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos pontosan annyit tehet, mint bárki otthon. Ha zavarja, hogy bent maradt a fej, egy tűvel kipiszkálja, azután fertőtleníti a helyét.
2011. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Úgy döntöttem, hogy otthon maradok, és feldolgozom.
2011. szept. 1. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!