Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egy apró fekete pöttyöt látok, ami mindig arra mozog, amerre éppen nézek?

Figyelt kérdés

Esetleg a szemideghez lehet köze? Ha volt köztetek vkinek ilyen, hogyan gyógyították?

Köszi, ha válaszoltok!


2009. ápr. 15. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van(nak), bár nem pötty, inkább valami szál jellegűt látok, ami ha megáll a szemem, akkor összegyűlik egy pontban. Állítólag ez már így marad, nem lehet rajta segíteni, de hátha neked mást mondanak.

Ha nem figyelek rá, akkor nem zavar (mintha nem látnám), bizonyos körülmények között (vakító fénynél) és hirtelen szemmozgáskor annál inkább. Az elején kicsit hülyének nézhetett a férjem, hogy mindig hadonászok, de akkor még azt hittem, hogy valami muslinca köröz állandóan az arcom előtt. És még csak 27 vagyok :-/

2009. ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is észrevettem ezt már egész fiatal koromban. Szerintem nincs különösebb baj, csak valami olyan picike szösz lehet a szemünkön, ami fájdalmat nem okoz, de látjuk. Én így gondolom,de lehet,hogy hülyeség. Próbálj ne odafigyelni.
2009. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem egy szemorvos többet tudna mondani.
2009. ápr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Üvegtesti homály a neve. A szemben egy kocsonyás anyag található, ami az esetben összesűrűsödött. Ez árnyékképet vet a retinán keletkező képre. Így foltokat látsz, vagy mint az előttem szóló mesélte, hosszanti irányú "szálakat".


Amit tehetsz, sok C-vitamint eszel, káposztát, persze csak ha az epéd bírja! ;) Ezáltal felgyorsul az anyagcseréd, és gyorsabban kitisztulhat a szemedből a homály.


Üdv: egy orvosnak készülő kisdiáklány. :)

2009. ápr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor végülis "csak " ennyi? Nincs semmi köze az egykori hipofízis mikroadenomámhoz? Ez jó. Nna, akkor c-vitamin ezerrel!!! :)

Köszi a válaszokat!

2009. ápr. 16. 17:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs köze, mivel az az agyalapi mirigy megbetegedése, ami hormonokat termel. Nem hinném, de menj el szemészhez. Ő sem fog sokkal többet mondani.
2009. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, csak az orvos nekem anno azt mondta, hogy ha az adenoma nyomja a látóideget, akkor előfordulhatnak különböző "látászavarok", a daganat nagyságától függően (hogy milyen típusúak, akkor arra nem tértünk ki)... Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ez a probléma most attól lehet-e... (mielőtt orvoshoz rohannék, tudni szerettem volna mások tapasztalatait)
2009. ápr. 20. 16:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen. Ha néztem egyenesen akkor egy kis folt mozgott lassan lefelé és ha pislogtam visszaugrott, majd megint elindult. De hirtelen eltünt, észre sem vettem mikor.
2009. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az jó, hogy neked eltűnt! :)

Én meg idő közben elkezdtem szedni az 1000mg-os c-vitamint, remélem segíteni fog!

2009. ápr. 25. 17:52
 10/10 anonim válasza:
Kedves kérdező! ÍMiután elkezdted szedni a C vitamin-t eltűntek a pötyök?
2010. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!