Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A -1.25-ös szemüveg milyen erős?

A -1.25-ös szemüveg milyen erős?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 08:32
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Vicces, hogy én -2es szemmel szemüveg nélkül járkálok utcán. :D
2011. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
utolsó!és nincs is szemüveged?amúgy nekem is már 1-1,5 éve kellene de nem volt szemüvegem.utcán nem is volt probléma soha, csak a táblát nem láttam meg.
2011. aug. 23. 21:15
 13/22 anonim válasza:
Van, minden más helyen hordom, de utcán nem szeretem. :D
2011. aug. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Gyengének inkább lehetne mondani. Sokan ilyenkor, mikor ezt az erősséget kellene használniuk, hiúságból ( főleg csajok)

még nem is gondolnak szemüveg viselésre...

2011. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem -3-as, vagy -3,5-es van, és én a saját anyumat is csak három méteren belül ismerem meg szemüveg nélkül. Viccesen hangzik, de sajnos ez az igazság. Kicsit hiú vagyok (na jó, nagyon :)), így én kontaktlencsét hordok, ami nagyon jó, bár nem szeretek függni dolgoktól, úgyhogy azért is akarok dolgozni, hogy gyűjtsek a szemműtétre.
2011. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Én idősebb nővérem "sorsát" írom le Neked : tini lány korábana rendeltek neki - X,XX kategoriába szemüveget. Hiúságból nem hordta. Harminc éves korára -18,00 dioptria került a lencsékre, és akkor már hiába...alig látott.


Én -1,2/-1,25 értékkel kezdtem, 10 éves koromban. Most 83 elmultam,2011.01.12-i vizsgálat szerint -2,0/-2,25 értékre romlott, és ez nem súlyos látáscsökkenés. ( A szemüveg nem "erős". Azonban "távolra nézés" kor rendszeresen viselni kell !!!! Általában akkor csak keveset romlik a kor előrehaladásával.

2011. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én a -1.75ös szemüvegemet hiúságból szinte sose hordom. :P De órákon nem lennék meg nélküle, mert a táblát nagyon nem látom, és amikor még nem volt szemüvegem, a hunyorítástól fájt a fejem. Szóval ha kell, hordd mindenképp. :D
2011. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem is -1,5ös körül lehet a szemüvegem, nem is tudom, mennyi, de hiúságból nem hordom. Azért suliban ott van, ha épp valami hátsó padban ülök, kell a táblára : )
2011. aug. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Én olyan 10 évesen lettem szemüveges, akkor -1,5-es szemüveg kellett. Hordtam is, de fokozatosan romlott, most pont a duplája, -3-as. Azt mondta a szemész, hogy fiataloknál a hirtelen növekedéskor romlik a szem és a mínuszos nem is fog javulni. Ezért én is majd meg akarom műtetni.


15/F

2011. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Kérdezted, hogy miért kell mindig hordani.

Azért, mert a mínuszos szem a szemüveg hordása által javul, megy a nulla felé, viszont ha túl sokáig hordod, lehet, hogy majd 30 év múlva pluszos szemüveg kell. (Persze ez megeshet akkor is, ha nem hordod sokáig, csak pont addig, hogy 0-ás legyen.)

2011. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!