Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Árpám van? Mivel kezelhetném...

Árpám van? Mivel kezelhetném házilag?

Figyelt kérdés

Azt hiszem árpa van az egyik alsó szemhéjam belső felén. Egyszer már volt, akkor antibiotikumos szemcseppet kaptam, hogy ha kifakad, a genny nehogy elfertőzze. Voltam az SZTK-ban, de azt mondták nagyon sokan vannak a szemészeten, nem valószínű, hogy rendelési időben sorra kerülök. Bementem a gyógyszertárba, és ajánlották a Septosyl antibiotikumos szemkenőcsöt - akkor még azt hittem, kötőhártya-gyulladás, bár gyanús volt, hogy az sose csak az egyik szemen van. Mikor itthon próbáltam belekenni a kenőcsöt a szemembe, akkor éreztem, hogy egy dudor van ott, ahol fáj. Csak piros, még nem gennyes. Tegnap kamilláztam. Van valami ötletetek, mit tehetnék, hogy elmúljon?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 22. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:

a kamilla és a septosil rendbe hozza, ne aggódj.

ennél jobban nem tudsz tenni a szemedért.

ha tudsz, pislogj bele a langyos kamillába, utána egy kamillás vattával takard be és pihenj vele egy kicsit.

aztán a kenőcs. ezt naponta többször, éjjelre kenőcs.

két nap alatt vissza kell húzódnia.

jobbulást:)

2011. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor folytatom a kamillázást is. Köszönöm szépen a válaszodat!
2011. aug. 22. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!