Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Házilag lehet-e allergiás...

Házilag lehet-e allergiás kötőhártya-gyulladás ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
Tegnap óta tart, de csak hétfőn jutok el dokihoz :S
2011. szept. 23. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne dörzsöld, ez fontos. Menj el patikába, és kérj szemcseppet ellene, a patikus valószínűleg recept nélkül is tud ajánlani majd valamit.
2011. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem bántásként írom, de ha ez egy beazonosított allergia nálad, akkor hogy-hogy nincs rá recepted? Nem tudtad hogy jön vagy mi?

Mármint én is allergiás vagyok de tudom előre hogy mikor lesz a szezon és megyek felíratni hogy meglegyen időbe az ellenszerem...:-) Vagy ha ismernek, akkor vény nélkül is kiadják a megszokott gyógyszert mert tudják hogy azt szoktad vinni, már ahol ezt lehet...

Azért sok sikert és jobbulást, tom hogy biztos rossz,de ha tudod mit szoktál venni, hátha adnak-gondolom 'szemmel látható ez az allergia'!

2011. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már kialakult a kötőhártya-gyulladás, nem nagyon, viszont mindenképp ma kéne dokihoz menned, mert maradandó károsodást is okozhat, igaz ritkán teszi.

Ha mégsem megy, használj Allergodil vagy Taleum szemcseppet. Az első drágább, de nekem a második nagyon csípett, ezért a drágábbat veszem. Az Opticrom is jó lenne, az is viszonylag olcsó, az sem csíp, de egész nyáron hiánycikk volt. Ezekben van gyulladáscsökkentő, de inkább szemviszketésre ajánlják, megelőzendő, hogy súlyosabb állapot alakuljon ki allergia miatt. De hátha beválik.

Ha meg nem, el tudod használni később. Amikor elkezd viszketni a szemed, már cseppentesz is, és azonnal elmúlik.

2011. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és ezek vény nélkül kaphatók.

A másodiknak: kötőhártya gyulladásra senki nem ad neked recepted, hogy váltsd ki, amikor akarod, az annál jóval komolyabb dolog, és muszáj, hogy orvos is lássa.

Enyhe tüneteket okozó allergiára meg nagyon nem ajánlott gyógyszert szedni. Kényelmes ugyan, de terheli a szervezetet, és ha egyszer rászoksz, nélküle az enyhe allergiás tünetek helyett iszonyú allergia fog rád törni, amire meg egy idő után a gyógyszer sem használ, csak enyhíti a tüneteket.

2011. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is a gyógyszertárat javaslom, csak van a közelben nem? Ott biztosan adnak rá megfelelő szert.
2011. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!