Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Muszáj elmennem szemészetre is?

Muszáj elmennem szemészetre is?

Figyelt kérdés
Soha nem volt szemüvegem úgy tervezem nem is lesz. De muszáj lesz valamivel korrigálni a látásom. Én kontaktlencsére gondoltam...úgy néz ki, hogy az a praktikusabb. Lehet olyat, hogy szemüveget nem veszek csak lencsét? Illetve akkor már a szemészetre sem mennék el hanem az egyik optikai boltban vennék lencsét. Ott elvileg számítógéppel tudják megvizsgálnia szemem. Tehát lehet így csinálni? Vagy mondhatok erről a tervről?
2011. aug. 24. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egy valamirevaló optikában ma már van szemész szakorvos.

Az ilyen általános szemüvegek,amiket itt-ott boltokban lehet kapni,azok általános szemgyengeségre,szemfáradásra ilyesmire ha jók,max. de általában inkább rontják a szemet,a látást.


Van olyan,hogy számítógépes szemvizsgálat,de azt a boltokban is általában ott dolgozó szemész szakorvos végzi,vagy ha csak "kókler" csinálja,akkor annyit is ér.

Ha a szemész szakorvos kóros elváltozást lát a szemeden-szemedben-retinádon vagy a szemed más részén(üvegtest,csarnokvíz,pálcikák,stb.),akkor úgyis visszarendel a rendes rendelőjébe,és akkor úgysem úszod meg a nagyon alapos műszeres vizsgálatot,sőt,esetleg a beavatkozást sem.


Szóval érdemes ott orvosolni ezt is,ahol értenek hozzá.Nem kóklerekkel kísérletezgetni.

2011. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Persze, optikákban is meg tudják nézni a szemed, mondjuk számít hány éves vagy, mert vannak olyan szakemberek, akik 14 alattit nem vizsgálhatnak. (Akkor csak keresel olyat, ahol elvégezheteik)

Viszont a csak kontaklencse dolog nem fog működni, KELL legyen szemüveged, mert ha begyullad szemed, allergiás leszel, stb. és nem tudod betenni, akkor valahogy látnod kell.

Mellé ha nagyon gyenge a szemed és igazán csak olvasáshoz kell, akkor nem is éri meg a kontaklencse.

Szemészet sztk meg csak azért éri meg, mert felírják neked a szemüveget, és úgy olcsóbban veheted meg 30 napon belül.

2011. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
hidd el jobb a szemészet, mint az optika, én is csak optikába jártam, de mikor kötőhártya gyulladás miatt elmentünk a szemészetre, kiderült, hogy rossz a szemüvegem, csak az optikában nem mondták meg, hogy elrontották, plusz az orvos nem ír fel egyből olyan erőset amilyet a gép mutat, mert ellustul a szem, és gyorsabban romlik, úgyhogy jobban jársz a szemészettel
2011. aug. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet csinálni így is, de baromi drága lesz, mert a szemüveglencsére nem lesz támogatás. A kontaktlencsére nem tudom, hogy van-e, de mem hiszem. Én 6 éve csináltattam így a szemüvegem, akkor fizettem érte 36000 Ft-ot és csak a tükröződés mentes réteg volt a műanyag lencsén.
2011. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az életkorral nincs gond, lassan már középsuliból ballagok.

Viszont az is visszatartó erő, hogy a szemészeten egy jó fél napot kell várni...illetve engem annyira nem is zavar, hogy homályosan látok, de suliba csak jobban látom a táblát így, meg tévénezéskor, moziba stb. jobb az élvezhetőség ha jobban látnék. Szóval ha valamit rosszul csinálnék, akkor egy-két napot homályosan látok majd...de majd el megyek, biztos elmondják majd, hogy mik a lehetőségek,köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 25. 08:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Már sztknál is van időpont, és ha csak suliba kell meg tv nézéshez akkor tényleg felesleges a kontaklencse.

Nem is az, hogy nem látsz, én úgy tudom nem adnak lencsét ha nincs szemüveged. Legalábbis mikor én betanításon voltam azért nézegetett egy nő kereteket

2011. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egy próbát azért megér :D

De itt arról van szó, hogy engem irritál a szemüveg, valahogy nem bírom...még a napszemüveget sem.

Nem tudom hogy lesz ez a lencsével is, de remélem az kényelmesebb lesz nekem.

Na meg gondolva a többiekre is, akik ismernek...nekik is meg kellene szokni az új fejem, amin már szemüveg van.

(meg akiken nincs szemüveg szerintem sokkal szebbek) Szóval jobb ha nem is tudnak róla, hogy nekem valamilyen látásjvaító eszköz kell... és marad minden a régi.

2011. aug. 25. 18:18
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor amíg próbálgatják a lencséket nagyon fogsz szenvedni, mert az a keret, amiben cserélik őket baromi kényelmetlen!!:D

Először mindenki utálja hogy szemüveget kap, velem is ez volt, jól szét is csesztem a szemem, hogy nem hordtam...

Amúgy már bocs, de szerintem ez csak a fejed és az ízlésed kérdése...:P Ha egyik sem a legjobb tényleg nem leszel szebb a szemüvegtől...:D

2011. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na elmentem érdeklődni és...

- kontaktlencsét 16 éves kortól lehet hordani

- szemüveg mindenképp kell, a pihenőidőszak miatt

- minden héten egyszer van vizsgálati nap, ilyenkor szakképzett orvos jön, és nem az eladó vizsgál

Szóval nem muszáj elmenni a szemésztre is. És ráadásul most épp diákkedvezmény van a kontatklencsékre (-20%). Illetve a keretekből is 20%-ot elengednek... szóval ahhoz képest nem lesz olyan drága. Szerintem összesen olyan 20000 Ft lesz.

2011. aug. 26. 16:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Úgy érted a szemüveg + a kontaklencse együtt 20? EGYÜTT???:D

Nem akarlak elkeseríteni, de annyiból nem hiszem, hogy meg fogod úszni. A szemüvegbe a normálisabb lencsék olyan 10ezertől kezdődnek(tükröződés mentesség, karcbiztos, stb), és a felső határ a csillagos ég, plusz a keret, nah az tényleg rajtad múlik, hogy milyen árkategóriából választassz.

A kontaklencsékre is számolhatsz 10 körül, kivéve ha különböző a dioptria erőssége a 2 szemeden, mert akkor egyből 2 dobozzal kell venned belőle. És akkor még kontaklecse tisztító folyadék, tartalék lencsetartó, szemüvegtok, nekem nem volt nagyítós tükröm, szóval azt is kelett vennem, hogy be tudjam tenni a lencsét. Nem izélésből, de én szemüvegvásárlásnál sose jöttem még ki 30 alatt.

Senki se mondta amúgy, hogy el kell menned szemészetre, csak ajánlatos, mert kapsz a szemüvegre még kedvezményt(és utána mindegyik optikában el kell fogadniuk.)

Azt meg mondtam, hogy kell szemüveg... Kocsit se vezethetsz úgy lencsében, hogy nincs az autóban tartalék szemüveg. Ami azt illeti szerintem már az orvosi alkalmasságit se kapnád meg úgy...

2011. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!