Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Voltam orvosnál, és megállapít...

Voltam orvosnál, és megállapították, hogy 0.5 dioptriás az egyik szemem, csináltattam szemüveget, de ezt minig kell hordani, vagy csak ha pl olvasok vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Hogy romlik gyorsabban a szemem, ha nem hordom sokat, vagy ha sokat hordom?
2011. aug. 26. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Az attól függ, hogy folyamatosan kell-e hordanod, távollátó, vagy közellátó vagy-e... Ha távolra nem látsz jól, akkor folyamatosan kell hordanod, de ha közelre nem látsz jól pl nem bírod elolvasni az újságot stb, akkor nem kell mindig hordanod...

A romlás az szerintem nem ettől függ... A szemüveg nem javítja a szemet... Azért van, hogy láss...

2011. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem nagyon értek a dologhoz, de közel is meg távol is kicsit homályos a kép, a leletre meg az van írva, hogy 100 fokkal kell elfordítani a lencsét, meg a lencse dobozára egyszer -50 egyszer meg +50 van írva((egy lencsére) nem egészen értem h mit jelentenek ezek
2011. aug. 26. 21:36
 3/3 A kérdező kommentje:
elírtam, bocs, nem -50 és +50, hanem -0.5 és +0.5
2011. aug. 27. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!