Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a baja a kontaktlencsémnek?...

Mi a baja a kontaktlencsémnek? Nem bírja szemem? Vagy koszos?

Figyelt kérdés

Kontaktlencsém van két hete. Kezdő csomagot vettünk és volt benne egy havi és öt napi. A havit kezdtem el használni. Rendesen megmosom a kezem mielőtt hozzányúlnák és papírtörlővel törölöm meg a kezem hogy ne legyen gyöszös. És már korábban észrevettem hogy a bal szememet kicsit mintha irritálná akkor kivettem beraktam egy tiszta folyadékba átunna pár óra múlva betettem és jobb lett. Ma reggel amikor betettem a jobb szemem bírta de amikor a bal szemembe tettem bele akkor a szemem elkezdett eresedni és rengetek ér lett apró piros és szinte már vörös lett a szemem fehér része az erektől. Egyből ki is vettem a lencsét. Beletettem a tisztítófolyadékba. Azóta nem tettem be (1-2 órája) és nem is nagyon merem. Mit csináljak? A lencsém márkája: Ciba Vision Dailies AquaComfort Plus

Előre is köszönöm a válaszokat.

14/L


2011. aug. 30. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valszeg mégis van rajta valami kis szösz. át is szoktad mosni a tenyeredbe betétel előtt? mármint az ujjbegyeddel? mert nem biztos, hogy elég neki csak az ázás. mindig új folyadékba teszed, vagy több napig használod a tartóban a folyadékot? naponta kell cserélni. mikor megmosod a kezed, ne töröld meg semmivel a kezed, papírtörlővel se. lehet, hogy abból jön ki vmilyen miniszösz, ami rátapad. a tárolófolyadékodban van fehérjeoldó? az alaposabban tisztít. hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem sikerül megtalálnod a problémát.
2011. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza oda, ahol vettétek és mondd el ezeket.
2011. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És igen minden nap új folyadékba teszem és még ki is öblítem egy kis folyadékkal a tartó dobozt. Akkor ez után nem fogom megtörölni. Nem tudom hogy van e benne fehérjeoldó. Azt hol tudom megnézni? A kezemben is megszoktam tisztítani. Köszönöm szépen a válaszokat. Majd elmondom az optikába is. Még egyszer köszi :)

2011. aug. 30. 09:59
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok. már majdnem minden folyadékban van fehérjeoldó, ha nem, akkor úgy hívják, hogy tisztított konyhasóoldat, vagy fiziológiás konyhasóoldat. a lencsén nem látsz vmi elváltozást? olyan mintha "penészfolt" lenne rajta. persze nem az, csak ilyen pókhálószerű folt lenne a lencsén, ez lehet a fehérjelerakódás, ami lehet attól is, hogy jobban könnyezett most a szemed pl allergia miatt.

de szerintem a szöszös kéztörlő lehetett a ludas.

ha van időd, nézz el az optikába, hátha van más ötletük.

2011. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát megnéztem a lencsémet és észrevettem hogy nagyon kicsi fekete pöttyök úszkálnak a lencse folyadékjában.

Hogy tudom azokat eltüntetni onnan?

Mert ha kiöntöm a lencsevizet akkor előtte amikor a lencsét veszem ki ráragad a lencsére.

2011. aug. 30. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
kiveszed a lencsét a tenyeredbe, öntesz rá folyadékot, ujjbeggyel finoman ledörzsölöd. tartóból lötyi ki, bele a lencse, folyadékkal feltöltöd.
2011. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés köszi :)
2011. aug. 30. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!