Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kamaszkorban kialakulhat...

Kamaszkorban kialakulhat kancsalság?

Figyelt kérdés

És annak, hogy szemüveges valaki van valami köze a kancsalság kialakulásához?


kicsit félek, hogy kancsal vagyok....a szemészeti papírjaimon ezeket olvastam:


fénytörés objektív meghatározása /sciascopia/ myopia


fénytörés objektív meghatározása (computer) myop viszonyok


Státusz:

Ép védő és könnyszervek párhuzamos szemállás. Szemmozgások szabadok, exophthalmus, enophthalmus, nem látható. Accomodatio ép.


Állítólag az van a papírjaimon, hogy nincs kancsalságom, de kérdeztem a barátaimat, és ők azt mondták, hogyha elbambulok akkor be szoktam kancsulni egy kicsit, de alapból nem kancsalítok sosem...


14/L vagyok


2011. szept. 13. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma divat a kancsalság, nézd csak meg a celebeket. Az összes kancsal.
2011. szept. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szinte mindenki kancsal lesz, ha elbambul. Van aki sűrűn bambul be, náluk észrevehetőbb. Egyébként a "párhuzamos szemállás"-on mit nem értesz? :)
2011. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bár lehet, hogy rejtett kancsalságod van, ami azt jelenti, hogy csak fixáláskor néz ugyanoda a két szemed, de ha pl. letakarod az egyiket néhány másodpercre, majd elveszed a kezed, akkor egy mp-ig kb kancsal leszel, de egyből visszaáll. Ezt a tükörben le tudod ellenőrizni. Talán a szemizom gyengesége az oka (ugye bambuláskor ellazul az izom és nem fixál a két szemed). (második voltam)
2011. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! : )
2011. szept. 14. 17:31
 5/10 anonim ***** válasza:
A szemüveg a kancsalságtól is véd.
2011. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

itt egy kép a szemeimről!!! : )


[link]

2011. szept. 14. 19:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondom, rendes kancsalságod biztos, hogy nincs. Maximum rejtett kancsalságod lehet, amit onnan tudhatsz meg, hogy tükör előtt letakarod az egyik szemed vagy 10 mp-re, majd hirtelen elveszed a kezed, és ha rejtett kancsal vagy, akkor addig kancsal vagy amíg le van takarva a szemed.
2011. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi : )
2011. szept. 14. 20:29
 9/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem, és nem vettem észre, hogy ha elveszem a kezem a szemem elől akkor kis kancsalság lenne... Lehet csak alapból ilyen állású szemeim vannak? Vagy nem?
2011. szept. 14. 20:33
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
abszolút semmi baja a szemednek, így kép alapján.
2011. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!