Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kamaszkorban kialakulhat...

Kamaszkorban kialakulhat kancsalság?

Figyelt kérdés

Kamaszkorban kialakulhat kancsalság?

És annak, hogy szemüveges valaki van valami köze a kancsalság kialakulásához?


kicsit félek, hogy kancsal vagyok....a szemészeti papírjaimon ezeket olvastam:


fénytörés objektív meghatározása /sciascopia/ myopia


fénytörés objektív meghatározása (computer) myop viszonyok


Státusz:

Ép védő és könnyszervek párhuzamos szemállás. Szemmozgások szabadok, exophthalmus, enophthalmus, nem látható. Accomodatio ép.


Állítólag az van a papírjaimon, hogy nincs kancsalságom, de kérdeztem a barátaimat, és ők azt mondták, hogyha elbambulok akkor be szoktam kancsulni egy kicsit, de alapból nem kancsalítok sosem...

Itt egy kép a szemeimről:

[link]


14/L vagyok


2011. szept. 17. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Tökéletes a szemed, nyugi.
2011. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szokott kialakulni, max olyan lehet h volt, csak nem kerult felfedezesre mert nem okozott problemat. Am minden ember kancsal egy kicsit csak nem tunik fel, mert jol korrigal a szem. De lehet hogyha faradt vagy akkor neked nagyon minimalisan latszik, de ez termeszetes. Es ha meg a doktor is megnezett es azt mondta h tokeletes a szemed, foleg. Bar latom irja h myop vagy. Eszerint azert szemuveged van?
2011. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát rövidlátó vagyok... a myopia az mit jelent?
2011. szept. 19. 18:57
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Előzőnek igaza van, ha fáradt vagy, vagy elbambulsz kancsalíthatsz kicsit.


Egyébként a kancsalságot a legalapabb orvosi rendelőben is észreveszik és szemüveggel korrigálják (mikor az olvasótáblán mérik a látásélességed, a doki közben nézi a szemedet).


A szemészeti lapodon valóban nincs kancsalság. Annak a latin neve: Asztigmia/Asztigatizmus.

A myopia a rövidlátás latin neve.


Fénytörés objektív meghatározásánál az elvégzett vizsgálatokat nevezik meg. A státuszod teljesen normális.


+ az ép védő és könnyszervek után van egy olyan rész, h PÁRHUZAMOS SZEMÁLLÁS, ez már alapból azt jelenti, hogy nem vagy kancsal abban az értelemben, ahogy te gondolod.


Diagnózisnál is megnézheted az Astigmia/Astigmatismus szót, ezt csak akkor írják, ha kancsal vagy.


Egyébként én 25 vagyok és nálam ezt most diagnosztizálták. A szememen semmilyen eltérés nem látszik szemüveg nélkül sem. De azért kaptam egy cilinderes szemüveget (orvosi papíron a rövidítése cyl.- ezzel korrigálható a kancsiság).

2011. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kancsalság NEM egyenlő az asztigmiával. Az asztigmia at jelenti hogy nem pontszerű a leképezésed, ezáltal több dioptriád van. amit te látsz, hogy kikorrigálnak az annyi hogy van pl: - 2.25 sph -0.75 CYL 180 fokban. ha kancsal vagy akkor pedig HAsÁBOT írnak fel. ami hasonló, csak ott is pl írják a dioptriát ami akár lehet 2.25 és mellé írják hogy x hasáb él le v fel. attól függőn merre kell korrigálni. ne legyen összekeverve a kettő, mert nagyon nem mindegy, hogy melyik van. kancsal egyénnek sokba kerül a szemüveg, míg egy asztigmiásnak, ha nincs nagy cylindere, akkor annyi mint egy normál lencse. am a myopia azt jelenti hogy rövidlátó vki.
2011. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
és még egy. kancsal egyént nem mindenhol tudnak vizsgálni. általában szakrendelőben van csak felszerelés, mivel ugye neki prizmadioptriája van. cylindert meg tényleg bárki tud felírni.
2011. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!