Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -4,5 dioptriás a szemem....

-4,5 dioptriás a szemem. Kaphatok felmentést testnevelésóra alól?

Figyelt kérdés
Még csak 14 éves vagyok, de már -4,5 dioptriás a szemem, rövidlátó vagyok. Erre az orvos adhat felmentést testnevelés óra alól?
2011. szept. 13. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még tudsz mozogni, tesizni. Ilyesmire kontaktlencsét kell venni ha annyira nem látsz. Orvos nem ad ilyenre felmentést.
2011. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném! Futni tudsz.
2011. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, csak mondjuk látni nem látok semmit. A kontaklencse meg nem valami olcsó.
2011. szept. 13. 20:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Te egyszerűen csak lusta vagy.


Beszélj a tanárral, és kész.

2011. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tagadom, tényleg nem szeretem a tesit, de egy tesitanár sem tudja felfogni, hogy nem látok jóformán az orromig se, és azt hiszik, hogy direkt nem veszem észre a dolgokat. A -4.5 -ös szem tényleg nem kevés.
2011. szept. 13. 21:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ők se hülyék. mondd meg neki, hogy focizni nem tudsz, labdát passzolni kézzel sem tudsz, tornaszerre se tudsz fel-le ugrálni stb. De hogy a futás a gimnasztika, súlylökés, medicinlabdázás stb alól is ki akarsz sunyizni, az nem járja.
2011. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nekem meg csőlátásom van + hallókészülékem is, mégse nyavajogtam. Focizni nem tudtam, mert vagy felnéztem, és akkor elvették a labdát, vagy a labdát néztem, és akkor mindig nekimentem valakinek. Viszont kézlabdában és kosárlabdábn, meg pinyóban jó voltam, és gyűrűn is imádtam lógni. Gimnasztikánál vártam 1 kicsit, hogy mit csinálnak a többiek és azt néztem, ugyanis a hallókészülék nem volt rajtam és semmit se hallottam abból hogy mit és mennyit kellett csinálni.
2011. szept. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, a lényeg hogy olyan nincs hogy felmentést kapj csak mert rossz a szemed. Ez van. Tényleg a kontaktlencse lenne a megoldás. Annyira nem drága. Havi 3000 ft-ot ki lehet bírni.
2011. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az erősen rövidlátókat tiltják a nehéz súlyok emelésétől és a labdasportoktól, legyen az foci, kosárlabda, bármi, mivel ezek rázkódással járnak. Nem engedik ugrálni sem. De úszás, futás, gimnasztika, lovaglás, súlyzózás kis súlyzókkal mehet.


Ez azonban csak -6 dioptriától van így. Majd ha ott tartasz.

2011. szept. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Chrissssss válasza:
73%
Erre orvos nem adhat felmentést szerintem, ám meg.. Ha tényleg semmit se látsz és úgy érzed, hogy még egyszer egy szép napon neki mész valaminek, akkor csak a tanárodal beszélhetsz.. Nekem -2,5 dioptriám van és 14 éves vagyok, már botlotam meg a torna teremben locába, kézilabdára is léptem már, majd hanyat vágodtam, szóval szar.. De ha tényleg zavar, csak a tanárodal beszélhetsz..
2011. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!