Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Zöldhályogom van. Terhesség...

Zöldhályogom van. Terhesség alatt ezt hogyan kezelik?

Figyelt kérdés
Teljesen abba kell hagyni a szemcsepp használatát, vagy van olyan, ami nem árt a babának? Mert a mostanira rá van írva, hogy terhesen nem használható.
2011. szept. 29. 17:28
 1/4 glaslo1 ***** válasza:
javaslom a kérdést tedd föl a nőgyógyászodnak!
2011. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Feltétlenül meg fogom kérdezni, de mivel még csak a tervezés szakaszában vagyunk, ezért szerettem volna másoktól érdeklődni, náluk ezt hogyan kezelik.
2011. okt. 5. 06:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is zöldhályogom van 14 éves koromtól. Most 34 vagyok, de eddig nem került szóba baba, csak talán 2-3 év múlva.

Én érdeklődtem a szemészemnél és nőgyógyászomnál is már ezzel kapcsolatban, de nem a kezelésről, hanem a szülésről.

Nekem az egyik szememet megoperálták, abba nem kell azóta semmit használnom, a másikba reggel-este cseppentek.

Gyanítom a terhesség alatt el kell hagynom majd a szemcseppet és szoros kontrollal figyelik a szemnyomást.

Amire én rákérdeztem, az a szülés volt.

A nőgyógyászom azt mondta, hogy esélyes lehet egy császár, mert az elhúzúdó vajúdás és a nagy erőlködés gondot okozhat. Ha ehhez még hozzáveszem, hogy előtte esetleg hónapokig picit emelkedett lesz a szemnyomásom, ami már magában is károsíthatja a látóidegemet, akkor egyáltalán nem bánom a császárt. Sőt, magam fogom kérni, ha nem ajánlják (addigra más nőgyógyászt kell keresnem, mert közben költöztem), nem akarom kockáztatni a látásomat.


Én egyébként Cosoptot használok, közben most megkerestem, erre ez van írva:


Terhesség

Mondja el orvosának, ha terhes vagy teherbe kíván esni. Az orvosa el fogja dönteni, hogy hasz­nálhat-e Cosopt-ot.

Szoptatás

Ne használjon Cosopt-ot szoptatás alatt. Ha szoptatni szándékozik, kérje kezelőorvosa szak­vé­leményét.


Tehát a gyógyszergyártó az orvosra hárítja a felelősséget... Őszintén szólva, attól, ha az orvos azt mondaná, hogy terhesség alatt használjam, nem lennék nyugodt. Mi van ha utólag mégis okoz valami károsodást?


Üdv., A.

2011. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én Xalatan szemcseppet használom, amire az van írva, hogy ne használja terhesség alatt, viszont a doki azt mondta, hogy ez egy új fejlesztésű szemcsepp, használhatom tovább. De én sem lennék teljesen nyugodt a 9 hónap alatt. Köszi a válaszodat:)
2011. okt. 7. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!