Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem lehet kontaktlencsém?

Miért nem lehet kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és nagyon szeretnék kontaktlencsét.Előnyeit (gondolom)mindenki tudja, és tényleg nem akarok szemüveget tovább!!Azt mondták attól'beeresedik' a szemem, és utána pár évvel majd nem lehet kontaktlencsém.Mondtuk, hogy 18 éves koromban úgy is meg lesz műtetve a szemem és akkor már nem kell. De akkor is azt mondták nem ajánlják. DE MIÉRT???
2011. okt. 4. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha például alapból bevérzett szemmel mentél oda rád sem néznek, de amúgy lehet láttak olyan problémát, ami kizáró ok lehet. Ezt nem tudom megmondani, kevés infó.

Amúgy 14 éves kortól kaphatnál már elméletileg, de kényes a kezelése a lencsének, és nem szeretik fiatalokra bízni. Mondjuk ha felelőtlenül bánnál vele el is tiltanak tőle, mert komoly problémák is okozhat a szemedben.

2011. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menj el másik orvoshoz is!

Csak 10-15-20 év lencseviselés után változhat el a szem, de az sem biztos.

2011. okt. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ki mondja hogy nem lehet? Optikus? Menj másikhoz. Szüleid? Szerintem azért mondják mert drága...
2011. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként a szemem teljesen egészséges, és lehetne lencsém, csak mindenhol azt mondják hogy nem ajánlják.:/Pedig amúgy tényleg nincs semmi baja a szememnek, és tudom azt is hogy nem merik gyerekre bízni.De én nem az a rendetlen nemtörődöm fajta vagyok!! Anya sem azért nem szeretné, hanem mert nem szeretné hogyha 'megbetegedne' a szemem.Meg persze drága is.És az mellé még mindig kell egy szemüveg is.
2011. okt. 8. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!