Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Floaters, azaz látótérben...

Floaters, azaz látótérben úszkáló "baktériumok" betegség vagy mégsem?

Figyelt kérdés
Azt olvastam meg néztem videóban, hogy ez egy normális jelenség, és hogy az évek múlásával egyre több jelentkezhet, mert az apró erek amikre már nincs szüksége a szemnek, az leválik, és szabadon úszkál a szemgolyóban, és ezt erősebb fénynél látjuk is, vagy ha hunyorítunk akkor is sikerül ráfókuszálnunk. Most 20/F vok, és úgy érzem picivel több lett mint régebben, de nem úgy hogy zavarná a mindennapjaimat, csak úgy monitor előtt is már észre tudom venni ha pl. fehér a képernyő többnyire, de amúgy semmi tevékenységben nem gátol, meg persze ha nem koncentrálok rájuk, akkor egyáltalán nem probléma. Viszont a neten olyan képeket is látok erről, főleg a google képkeresőjében, hogy mutatják mi ez, és mindig van két kép, ahol az egyiken azt írja hogy normál vision, és mellette egy olyan kép amiben floaters-ek vannak, ezek szerint akkor ez mégis betegség? Nagyon régen kiskoromban is meg tudtam ezeket figyelni, és én úgy gondolom ez normális, mivel nem olyan nagyon sok van hogy maszatos legyen a látóterem, csak hát ott van néhány és úszkál. Természetes ez a korral?
2011. okt. 9. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 31F vagyok és én is emlékszem ezekre az úszkáló dolgokra már gyerekkoromból is. Pár éve viszont keletkezett 1-2 nagyobb ilyen folt, el is mentem miatta szemészetre, de azt mondták nem nagyon van tennivaló vele. Nagyon nem zavar, de monitor előtt azért észre veszem. A neten nem sok megoldásról olvastam ezzel kapcsolatban :(
2011. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kisebb foltféleség olyan barnás szürkés színű az én látómezőmben is megjelent pár hónapja, lehet valami levált vérrög vagy egyszerűen egy összegömbölyödött érdarabka. Van erre megoldás elvileg, injekcióval tán kiszívják azt a folyadékot a szemedből ami teli van érdarabkákkal, és helyébe rögtön újat nyomnak bele ami olyan, vagy hasonló, mint ami előzőleg volt, csak mesterséges úton előállítva, ezzel tiszta lesz a látómező.
2011. okt. 9. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!