Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért vannak sötét-lila...

Miért vannak sötét-lila karikák a szemeim alatt?

Figyelt kérdés

Szia.


12 éves lány vagyok,6.osztályos.Már több tanárom szólt,hogy aludjak eleget mert karikásak nagyon a szemeim.Hiába mondom nekik,hogy 9-10 órát alszok naponta nem hiszik el.

Nem tudom mi oka lehet ennek. Anyukám szerint kevés vitamint viszek be,és ezért. A nagyim állítja,hogy a megfelelő táplálkozás mellett a sport is közre játszik.

Igazából,már mindenféle gyümölcsös arcpakolást,vitaminost mindent kipróbáltam de semmi.

Ez kb. egy féléve jött elő.


Mit tudok tenni?

Egyáltalán lehet ezzel mit kezdeni ?


Köszönöm a segítséget előre !


2011. okt. 15. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmehetnél például a körzeti orvoshoz. Vagy a gyerekorvoshoz, ízlés szerint. Ő szakavatottabb mint az itt kommentelők többsége, és még ismer is téged :-)
2011. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Túl sok minden okozhatja, ezért nem mennék találgatásba.
2011. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Menj el a korzeti orvoshoz, vérvétel nem árt.

Sok mindentől lehet, hormonális változások, menzesz, helytelen táplálkozás, kevés folyadékfogyasztás, sok TV-zés, vagy netezés, B12 vitamon hiánya, családi öröklődés, vékony bőr, stb. Eleget vagy-e szabad levegőn?

2011. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Az arc nagyon jól mutat minden belső szervi elváltozást.

A te esetedben vese bajok lehetnek. Akinek sötét karikák vannak a szemei körül annak a veséjével lehetnek gondok. Lehet most még nem érzed, de később érezni fogod.Lehet, nem drasztikus, csak egy figyelmeztető jel! Igyál nagyon sok folyadékot!

2011. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Igyon nagyon sok folyadékot, és terhelje túl a (szerinted) gyenge veséit? Jó tanácsaid vannak neked is... Ha a veséje gyenge, napi 2-3 liternél nem szabad többet inni egy felnőtt embernek sem. De szerintem nem kell ennyire előreszaladni, meg ijesztgetni agyereket, menjen el orvoshoz, és majd az megmondja hogy mi van.

2011. okt. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám van, csak nekem állandóan be van párnásodva a szemem alatt. Nekem ez sajnos genetikai eredetű. Amúgy a sötét-lila karikák utalhatnak strumára azaz pajzsmirigy megnagyobbodásra. Ha ez lenne a problémád, hát ez sajnos nem fog eltűnni. Mindenképp érdemes megkérdezni egy szemorvost.
2011. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!