Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Eltörött a szemüvegem, és...

Eltörött a szemüvegem, és szeretnék váltani kontaktlencsére. Szegeden hol tudnék olcsón venni?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenképpen kéne egy szemvizsgálat is,mert úgy érzem romlott a szemem.Azt meg lehet csinálni,hogy valami optikánál megnézetem,hogy milyen lencse kéne aztán neten rendelek?
2011. okt. 16. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs szemüveged nem lehet kontaklencséd, és mindenképp ajánlom, hogy először optikánál csináltass, hogy egyáltalán bírja-e a szemed, és nekem pl: nem volt jó a standard méretű lencse a szemembe.

Meg a betanítás sem árt.

2011. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet kontaktlencsém,ha nincs szemüvegem?Én ezt eddig nem tudtam....
2011. okt. 16. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:

neten ne rendelj! csak, ha már biztos lencsehasználó vagy


mindenképpen vizsgálat + próbalencse és betanítás kell


de szemüvegre mindenképp szükséged lesz, mivel a lencsét eleinte nem fogod tudni hosszú ideig hordani

2011. okt. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Néha pihentetni kell a szemet, mellé ha begyullad, megbetegszel, allergiád kijön, akkor nem hordhatod.

És vezetni sem vezethetsz ha nincs a kocsiban szemüveg.

2011. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet kontaktlencséd akkor is ha nincs szemüveged, nekem sem volt soha, nem is kellett, mindig kontaktlencsét hordok csak.

Vizsgálat mindenképp kell hiszen nem tudhatod milyen görbület kell. Meg lencsékből kisebb dioptria kell mint szemüvegből. Be is tanítanak, kapsz próbalencsét, szóval az első adagot vedd optikában, ha az jó akkor utána már rendelheted ugyanazt neten. Ofotért gondolom van Szegeden is. Ott szokott ingyenes vizsgálat lenni.

2011. okt. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!