Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül egy pár kontakl...

Mennyibe kerül egy pár kontaklencse? És kontaklencsét a szemészeten lehet venni vagy máshol.

Figyelt kérdés
Most szemüvegem van és szeretnék kontaklencsére váltani.Ezért érdekel mennyibe kerül egy pár.
2011. okt. 3. 14:16
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja és még egy kérdés:

Hány éves kortól lehet kontaklenycsét hordani?

2011. okt. 3. 14:22
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Kontaktlencsék nagyon különböző árban vannak. Nekem pl. az egy havi Bioflex 4.500 Ft. de léteznek 10.000 fölöttiek is. Semmiképp ne vegyél magadtól, mindenképp optikusnál, aki segít kiválasztani a te szemedhez a legmegfelelőbbet, valamint megtanítja hogyan kell betenni és kivenni. Annak megvan a technikája, hogy a szemed ne sértsd meg. Hogy hány éves kortól azt nem tudom, gondolom ha már van az emberben akkora felelősség, hogy tudja kezelni a dolgot, a szem nem játék, de biztos van más kritériuma is.
2011. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kb 14 éves kortól lehet, mert addigra eléri a végleges méretét a retina (remélem nem mondtam nagy hülyeséget XD) na meg persze a felelősségtudat.

és optikában veszed, ahogy a szemüveget is, azt se a szemészeten csinálják pl az sztk-ban. XD

Árban meg tényleg függ attól mit bír a szemed, nem ezen kell spórolni. Általában lágy lencsét használnak mostmár, ez 3 hónapra kb 10-12 ezer, plusz tisztítófolyadék (kb 3ezer), tok, stb.

Lehet neten rendelni, ha már tudod milyen kell, úgy olcsóbb picit. A kemény lencsék is olcsóbbak valamivel. Ha cilinderes a szemed, akkor nem úszod meg olcsón általában.

2011. okt. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2011. okt. 4. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!