Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » én egy kb 40%-ott látó fiú...

én egy kb 40%-ott látó fiú vagyok és nekem lehet jogositványom ha folyamatosan hordom a szemüveget? Mert sokan mondták hogy nem engedélyeznék de van térlátásom elég jó!

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
ezt az orvos dönti... részletezd légyszives ezt a 40%-os látást, mert ilyen diagnózisról eddig még nemhallottam.
2011. okt. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát figyelj mindig szoktunk menni szemészetre mindig ilyen 40%-ot mérnek be látásra de térlátásom van sőt focista vagyok és még bokszolok is szóval ezek mind olyan dolgok ahova szem és térlátás kell nekem annyi a gond az egésszel messzire nem látok de nem homályos semmi előtte pl 50-100méter közt áll egy barátom az utcán látom hogy ott áll valaki de azt mondjuk nem ismerem fel hogy az a barátom !!
2011. okt. 17. 23:28
 3/5 anonim válasza:
80%
Nem cinkelni akarlak, de úgy gondolod biztonságosan tudnál közlekedni? Egyébként a szemészeten 3 perc alatt megmondják.
2011. okt. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

40% az elég soványkának tűnik.

Bár ha ez szemüveg viselésével javítható, és szemüveggel együtt van annyira jó a látásod, hogy azt mondja az orvos, hogy vezethetsz, akkor hajrá. De persze akkor csak szemüveggel, aminek mindig nálad kell lennie. Egy sima igazoltatás során a rendőr ellenőrzi.

2011. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az durva.. De szemüveg azért van hogy javítsa a látást nem? Ha úgy látsz normálisan akkor meg kéne hogy engedjék.. Én bal szemre tompalátó vagyok, és úgy is látok 50-60%-ot :D
2015. ápr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!