Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik ellenzik az abortuszt...

Akik ellenzik az abortuszt mért engedélyeznék bizonyos feltételekkel?

Figyelt kérdés
Mért lehetne egy beteg babát elvetetni mi lesz ha 2 év múlva már gyógyítható lenne, ha sz az indok hogy szenvedés lenne az élete mért ítélik el azokat akik a nyomorba nem akarnak szülni?
2011. jan. 4. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
A beteg babát nyilván akarták a szülők, amíg úgy tudták, hogy egészséges.Aki meg a nyomorba nem akar szülni, az védekezzen.Nekem is volt abortuszom és a mai napig bánt, hogy felelőtlen voltam és ezért kellett megöljek egy magzatot, de tényleg nem bírtam volna felnevelni.Most már van egy gyerekem és elképzelni sem tudnám, hogy nélküle éljek, pedig az apja "követelte" az abortuszt.Még jó, hogy nem hallgattam rá.Én sajnálom, ha valaki elveteti, de mindenki maga dönt.
2011. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Mert nem tudnak reálisan gondolkodni!
2011. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ez a mondatod igencsak meglepett:" Mért lehetne egy beteg babát elvetetni mi lesz ha 2 év múlva már gyógyítható lenne.."

Te nem tudod, mit jelent beteg gyereket kihordani,m megszülni és felnevelni.Az a tudat, hogy nem egészséges gyermeket hordasz a szíved alatt, téged is megbetegítene lelkileg, hidd el.

Egy beteg gyerek - főleg, ha gyógyíthatatlan - olyan terheket ró ki a szüleire és a társadalomra egyaránt, amit igen nehéz elhordoznia mind a gyereknek és mind a szülőnek.

Ha tudnám, hogy beteg ( pl.down kóros), én bizony elvetetném, mert ezzel inkább csak megkímélném ezt a bizonyos meg nem született gyerekemet a szenvedéstől és kínoktól.

33 h km.

2011. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Mert aki nem akar "nyomorba" szülni,az védekezzen,vagy ha már felelőtlen volt,akkor adja örökbe és ne ölje meg.
2011. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

"mi lesz ha 2 év múlva már gyógyítható lenne"


és mi lesz ha még 10 év múlva sem..van egy magatehetetlen, esetleg logikus gondolkodásra kételen emberi lényed, akinek az öszes tevékenysége nagyjából egy kisbaba szintjén van, vagy még ott sem..szerinted az neki jó?

vagy van egy sziámigyereked, és mi lesz vele ha már sexelni akar? az egyik szenved a másik örül?

vagy ha hiányzik egy két végtagja...már ovodás korban antidepreszánson él, mert nem fogadják el?..

gondolkodjál már mielőtt orrba-szájba gyerekeket "mentenél"..(már bocsánat a kifejezésért)

plusz van egy két eset ahol nem a szegénység miatt nem védekeznek, hanem mert x éven aluli+faluban él+ nem vehet gumit mert a szülei megtudják és kb szétverik..mert ilyen is van... nyilván nem fog lemondani a sexről..

2011. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Tudod én 19 évesen úgy jártam, hogy gumi kiszakadt, esemény utáni nem használt. Elvetettem és jó döntés volt. Az akkori barátommal akinek menyasszonya voltam végig megalázott, hamarabb kellett volna szakítani. Azóta tanultam, lediplimáztam 2x jó állásom van és szültem 2 gyereket, igaz az egyik "besikerült", de olyan helyzetben voltam amibe belefért a gyerek.

Igen a nő döntése mindig, mert ugye a pasi csak asszisztál (általában bocs) és miénk a döntés. Nem örülök neki, de jó döntés volt ... sajnos :(

Szóval nem mindeki idóta védekezés nélkül esik teherbe...

(Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam)

2011. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Itt egyesek elfelejtik hogy nincs tökéletes védekezés, felelősen is terhes lehet valaki. Ilyen formán sose szexeljen az aki nem akar gyereket mert mi van besikerül...
2011. jan. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem válazolt még neked.

Én hitelvekre alapozva ítéltem el az abortuszt nagyon sokáig. Még abban az esetben is, ha várhatóan betegen születik meg. Anyagi okok miatti ab-ra pedig egyenesen gyilkost kiabáltam...


Aztán hogy hogynem az élettől megkaptam a magam pofonját. Az első gyermekemnél 100%-ra mondták, hogy fejljődési rendellenességgel fog megszületni. Az egész terhességem alatt valami irtózat volt amit kínlódtam a lelkemmel. A végére már szinte megbántam, hogy megtartottam. Aztán szerencsére makkegészségesen született a fiam és nagy boldogságot jelent minden nap ránézni. De azóta tudom, hogy milyen érzés lehet a saját gyermeked betegségével szembenézni.


Hamarosan megkaptam a második leckémet is. Védekezés mellett újra teherbe estem. Épp akkor, amikor megszűnt a munkahelyem, elhagyott a párom, meghalt az egyetlen még élő rokonom a nagymamám... és már az anyaotthonok elérhetőségeit gyűjtögettem. Anyagilag a mínuszos tartományban voltam. Abortuszra mentem, és bár még mindig fáj, már tudom, hogy jól döntöttem.


A lényeg, hogy aki elítél, az valójában a saját korlátai közé van bezárva. Ha egy-egy esetben enged is kibúvót (pl. ahogy írod a beteg szenvedésére alapozva), azon ne keress logikát. A HIT nem logika kérdése.


A sorstól/Istentől mindenki mindig visszakapja azt, amit adott.

2011. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én bizony támogatom bizonyos esetekben! Felelőtlennek tartom, hogy 16 évesen szülnek, aztán a gyerek az árvaházban köt ki! Mert ott már úgy is olyan kevesen vannak! Vagy, már van6 gyerek, szó szerint putriban élnek, de még kell a 7.!

És akkor sem ítélem el, ha beteg lenne a baba és ezt valaki nem vállalja fel. Az egyik barátnőm megszülte (nem tudták,hogy beteg), kínszenvedés az életük! A kicsinek is és nekik is, már félig ráment a házasságuk! Ő azt mondja, ha tudja előre, elveteti! És ezért senki ne ítélje el! Főleg olyan, akinek nem volt benne része!

2011. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!