Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet kontakt...

Hány éves kortól lehet kontaktlencse, és milyen?

Figyelt kérdés

Nap végére nagyon elfárad a szemem és majd kifolyik a suliba már 7órában rosszul esik kinyitni a szememet. Nem azzal van a gond hogy nem látok, hanem azzal hogy lefárad.

Az elöttem ülőnek is ez a baja ő kapott szemüveget ami nem nagyít.. Én meg rühellem a szemüveget, még napszemüveget se veszek fel. Ezért kéne kontaktlencse


2011. okt. 20. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1%
Kontaktlencse az irritálja a szemet szóval az se megoldás 18-20 éves korig nem ajánlják mivel akkor még növésbe van a szemgolyód és azért nem. Ha annyira akarsz akkor vehetsz 30 naposat amivel minden nap mást raksz be de abból is a szilikonos fajtát de nem mindegy hogy hány dioptriásra van szükséged. Én is akartam de az orvosom mondta hogy nagyon nem ajánlja mivel nekem erős lencséjű kell az a legkevesebb másrészt amit ott kaptam tartalékot az nem tett jót a szememnek irritálta és bevörösödött tőle.
2011. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a szemgolyó 7-8 éves korig nő, elvileg
2011. okt. 20. 15:28
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
14 éves kor felett már kaphatsz, de akkor sem szeretik adni, mert körülményes a kezelése, de speciel neked valószínű nem adnak majd, mert mint előttem írták tényleg irritálja a szemet a lencse, sokkal rosszabb lesz akkor neked, mint szemüveggel.
2011. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Kontaktlencsétől csak még jobban elfáradna a szemed, arra amit leírtál ez nem megoldás.
2011. okt. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
a szem nem nő, életed végéig ugyanakkora marad
2011. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
de nő -.-
2014. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
8 éves kortól bárkinek lehet aki el tudja fogadni, hogy folyamatosan tisztán kell tartani, és meg tudja tanulni hogyan kell ki-és be tenni.
2014. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 12 éves koromtól van lencsém és még nem volt vele semmi baj, de nekem se szívesen adták oda. Amúgy meg először úgyis szemüveg kell, hogy megszokja a szemed (először fél ég szemüveggel, csak utána adnak lencsét).
2014. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
42%

hy. nekem is van kontaktlencsém. Nekem mondták ,hogy 14-15 èves korban lehet. De ha vamit sportolsz szivesebben adna.

am a szemüveg kényelmesebb. XDDDDDD

2015. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
14 vagyok es kevesebb mint egy honapja kaptam kontaktlencset. Mara mar megszoktam:))
2017. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!