Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Néha, mintha "elveszíteném" a...

Néha, mintha "elveszíteném" a látásomat; vibráló foltok jelennek meg és nem látok egy ideig ezeken a részeken. Ez mitől lehet és jelenthet-e nagy szemészeti gondot?

Figyelt kérdés
Olyan 2-3 havonta szokott ez előjönni, megjelennek vibráló foltok, és ezek egyre csak nőnek, majd ahogy jelentkeztek, egy idő után (pár perc vagy több óra) elmúlik ez az egész, és újra minden rendben. Nagyon rossz tud lenni, pl. ha olvasok, nem látok betűket ilyenkor, vagy a perifériás látásom veszik el egy időre. Ezt mi okozhatja? Már vagy egy-két éve van ez. Nem vagyok szemüveges, de korábban hordtam gyenge lencséjűt.
2011. okt. 22. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez?


A migrénes aura legjellemzőbb tünete egyfajta látási zavar, mely mindenkinél másképpen, de egyidejűleg mindkét szemen egyformán jelentkezik. A látászavarok kezdetekor, főként a jelenség igen félelmetes mivolta miatt reszketés, szorongás, akár pánikroham is bekövetkezhet.


Többnyire néhány perc alatt fényérzékenység alakul ki, hirtelen bántóan, szinte vakítóan erősnek tűnik a televízió, monitor, lámpa fénye, de akár a napfény is. A látás homályossá válhat, a látómező sokaknál hirtelen jelentősen, csőszerűen beszűkülhet, gyakran apró látáskimaradás alakul ki, amely a látómező bármely táján, de főként a közepe táján jelentkezik. A látáskimaradás többnyire nem fekete folt, hanem szürkés-ezüstös villódzás formájában történik.



Vibráló cikk-cakk vonalak

Ezután sok esetben, mindenkinél változó módon, egyfajta káprázás, dupla W betűre, söröskupakra, várak mellvédjére emlékeztető kisebb világító-vibráló alakzat jelenik meg, amely lassan hosszú cikkcakká változik. Formája miatt farkasfog szindrómának is nevezik. Lassan előrehalad és növekszik, elkanyarodik a látómező valamelyik széle felé, majd ott erőteljes, szinte vakító fényű, neonjellegű vibráló kavargás és fekete látáskimaradás után lassan eloszlik. Vannak, akiknél csak egyre növekvő látáskimaradás következik be. Az aura tipikus időtartama fél óra, ezt követi (vagy nem tipikus esetben nem követi) a fejfájás.

2011. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék :)


Azt hittem hogy csak én vagyok vele így,de úgy tűnik hogy nem.De sajnos nekem 1 héten legalább 2x-3x szokott előjönni.

2011. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Azért mindenképpen fogyassz sok A vitamint. Az A vitamin a látásra vagy nagy hatással!
2011. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: A tüneteimet tökéletesen leírta; ezúttal is, miután elmúlt, jelentkezett egy kis fejfájás (migrénszerű). Valószínűleg akkor emiatt, köszönöm a segítő választ!

Utolsó válaszoló: jelenleg sok vitamint fogyasztok (köztük A-t is), nem hiszem, hogy e hiánya okozná ezt, de azért köszönöm.

Mentek a kezek!

2011. okt. 22. 19:31
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Magas vérnyomás, alacsony cukorszint, rossz látás, drog okozta flashback, bizonyos agyi területek elhalása (mint pl az említett aurás migrén után) stb stb...
2011. okt. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Ilyen nekem is van. Van hogy évente 2x, de votl olyan is hogy 2 hét alatt kétszer. Bár nekem csak egyszer fájt a fejem utána. Viszont nagyon para...
2012. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amikor megjelenik az első vibráló pont, aszpirint kell beszedni, szétrágni és meginni fél liter ásványvizet. Ha lehet, lepihenni, nyugalomban maradni csukott szemmel amíg teljesen el nem tűnik. Ekkor nem lesz súlyos, hamar elmúlik, nem követi fejfájás és egyéb tünet és ritkul az előfordulása.
2014. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is szokott néha lenni, bár fejfájás nem követi, legfeljebb egy kicsi, viszont nagyon rossz maga a látászavar. Nem látok szinte egyáltalán, megnő ez a "folt", vibrál, remeg az egész, és világos alapon sötét dolgokat szinte egyáltalán nem látok ilyenkor, ellenben a sötét alapon világos dolgokat, szövegeket el tudom olvasni nagyjából.
2014. okt. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

NEKEM IS EZ VOLT. Kivizsgáltak, CT, MRI alvós MRI.

Nem a szemeddel van a baj, az agyadban, ez az epilepszia egyik gyengéb változata ilyenkor rohamunk van. Mond meg a háziorvosodnak, hogy küldjön el neurologiára. Ott segítenek.

2015. nov. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az 1-es válaszadó cikk cakk leírása teljesen helytálló. Én már évek óta küzdök ezzel, de minden orvos csak csóválja a fejét. Ma pont azért kerestem rá újra, mert 3 napja tart a "roham", de most szerencsére "csak" alul nem látok, ez talán még elviselhető kategória.

Sajnos nekem zsibbadással, beszédzavarral, és nem is tudom hogyan nevezzem, de "értészavarral" is jár. Vagyis nem tudom értelmezni az olvasott szöveget. A legutóbbi nagy rohamkor iszonyatosan fájt a fejem is, csak bőgtem és remegtem, plusz nem láttam, nem éreztem szinte semmit. Van esetleg valaki, akinek sikerült találnia valami csodaszert ami csírájában fojtja el ezt a borzalmat?

Bárhol és bármikor rám törhet, percek alatt elvesztem a tájékozódási képességemet, nem tudok pl. hazamenni, mert pl. nem látom az úton közeledő járművet, illetve az is előfordult, hogy nem tudtam merre induljak.

2017. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!