Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Néha, mintha "elveszíteném" a...

Néha, mintha "elveszíteném" a látásomat; vibráló foltok jelennek meg és nem látok egy ideig ezeken a részeken. Ez mitől lehet és jelenthet-e nagy szemészeti gondot?

Figyelt kérdés
Olyan 2-3 havonta szokott ez előjönni, megjelennek vibráló foltok, és ezek egyre csak nőnek, majd ahogy jelentkeztek, egy idő után (pár perc vagy több óra) elmúlik ez az egész, és újra minden rendben. Nagyon rossz tud lenni, pl. ha olvasok, nem látok betűket ilyenkor, vagy a perifériás látásom veszik el egy időre. Ezt mi okozhatja? Már vagy egy-két éve van ez. Nem vagyok szemüveges, de korábban hordtam gyenge lencséjűt.
2011. okt. 22. 16:23
1 2
 11/16 Zoleee74 válasza:

Sziasztok!


Ennek a migrénnek két típusa van.

- Okuláris migrén

- Retinális migrén


(De van aki agyérgörcsnek ismeri.)


Itt érdemes utánna nézni:

[link]


Nekem okuláris migrénem szokott lenni,ugyanazokkal a tulajdnoságokkal amit a kérdező is írt, sajnos változó mikor jön elő egy évben kb. 2-3 alkalommal.

A vibrálás kb. negyed,- háromnegyed óra alatt lemegy, utána a fejfájás, vérnyomás csökkenés, izzadékonyság ami kb. fél,-egy órán át tart. Ha elmúlik akkor minden oké, csak annyi marad hátra hogy ha lehajolok akkor egy pontban még érzem a fejfájást.


De ha már egy apró pontban kezd vibrálni a szemem akkor beveszek egy Quarelint és az utána lévő fejfájás már elviselhető.

Mindenkinek jobbulást.

2017. jún. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez volt most, azert kerestem ra a neten. En is majdnem panikba estem es a siras is kerulgetett, azt hittem, ugy maradok orokre...de elmult szerencsere es aztan valoban fajt egy kicsit a fejem, vagyos azota faj (kb egy oraja mult el). Latom, h korabbi a beszelgetes. Nektek vegul mit mondott az orvos, vagy mi lehet ennek az oka? Tuti valami neurologiai, mert allando karfajassal jarom az orvosokat, tuti azzal fugg ossze...de eddig en meg nem tapasztaltam, csak ma, viszont teljesseggel ezek a tuneteim voltak, ha becsuktam a szemem, akkor is lattam sajnos ezt a fenyes, vasfogas villodzo, foltokat okozo ezustos szines cikk-cakk vonal valamit... szornyu volt
2017. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12-esnek. Évek óta küszködök ezzel, már mindenféle verzió előfordult. Már mindent kipróbáltam, az orvosok legyintenek, egyéb alternatív gyógymód sem vált be. Olyannál is előfordul, akinek életében nem fájt a feje, nemhogy migrénje lenne.
2017. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Nekem eletemben akkor volt egyszer, remelem, tobbet nem fordul elo :( viszont van egyeb problemam es az orvosok azzal sem kezdenek semmit... nem ertem, hogy mi folyik itt
2017. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 aron55555555 válasza:

Hali


Nekem a fő tünet a látásvesztés különböző részeken, es inkabb formakban mint pontokban, tehát ahogy oda fokuszalok latok mindent viszont a periferia azon a reszen (bal vagy jobb) nulla. Viszont mindkét szemre, tehát inkább mondanám agyi tünetnek mint a szem problémájának. Ugyan nem kötném migrénhez mert egyszer sem éreztem nyomást, fájdalmat vagy bármi más elváltozást a fejemnél. Amikor először történt huzamosabb ideig (~3 nap) bámultam képernyőket, és erre az okra többször is kijött, bár nem mondanám közvetlennek. Közvetlen oka lehet inkább az általános stressz (vizsgaidőszak, fontos megpróbáltatás) , ami mindegyik alkalommal erősen ott volt. Viszont még egy érdekesség, utcán, vezetés közben, vagy bármilyen fontos, megterhelő aktivitás közben (fontos állásinterjú, vizsga, verseny) még egyszer sem jött ki, tehát ha nem is tudatosan de kontrollált állapotban van. Ahhoz hogy elmúljon a megoldásom általában az hogy megiszok nagyjából egy liter vizet, kikapcsolok minden hangot, minden fényt, és lefekszem az ágyamra, majd nem gondolok semmire, tehát gondolom meditálok(?). Kb 10 percre így kikapcsolom magam, és rendben lesz minden. Amúgy eltérő időintervallumokban jött ki. Volt hogy hónapokig nem, majd újra, volt hogy 2 hetente majd évekig nem. Igazából a fontos hogy ne parázzuk túl. Ez az én részem, mindenkinek más és máshogy jöhet ki, remélem segítettem. :)

2020. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Bv28 válasza:
Nekem is sokszor van ez, volt már vezetés közben is sajnos. Kb 1 órán át tartott, jobb oldalon majdhogynem az egész vibrált, nem csak periférián.. Majd megőrültem, mire abbamaradt.
2020. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!