Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egynapos lencsét használhatom...

Egynapos lencsét használhatom még másnap, ha? (Lent. )

Figyelt kérdés
Csak öt órát volt bent, és arra gondoltam, berakom a tartóba a tárolófolyadékkal, mert másnap is csak öt órát kell hordanom, aztán kidobom. Kivitelezhető ez?
2011. okt. 26. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egynapos lencse, akkor ez szigorúan tilos.

Ha nem egynapos, akkor lehet.

2011. okt. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egynapos lencse, igen. Akkor ez nekem így nagyon nem éri meg. :D
2011. okt. 26. 13:09
 3/6 anonim ***** válasza:

gondolom azért egy napos, mert 24 órát bír ki. Szerintem kipróbálhatod ezzel a módszerrel, max. ha már nincs tartása a lencsének, ellágyul és nem tapad, akkor kidobod.

Én 1 hónapos lencsét hordok, de ez a gyakorlatban kb. 3 hónapot jelent, mert csak buliban hordom és strandon, szóval az a 4-5 alkalom havonta elenyésző. Szépen elvan a tartójában, a folyadékot szoktam rajta cserélni, mert párolog..

8 éve van lencsém..

2011. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig én is havit hordtam, de kipróbáltam a napit, és sokkal kényelmesebb. Viszont drága. Megnézem, mi lesz vele holnapig, és ha bármi változást látok vagy érzek rajta, megírom ide. És persze nem is teszem be úgy.
2011. okt. 26. 13:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Butaságot ne írjatok már!

1 havi lencsét hordok 5 éve. Meg van határozva, hogy 28 nap. Lehet 1-2 napot túlhordni, de annál többet nem. ÉS teljesen mindegy , mikor mennyit hordod, a folyadékban is csökken a víztartó képessége. Ha egyszer be/felrakod, onnantól 28 nap a "szavatossága", nem áll el hónapokig, mert "nem használom olyan gyakran". Így nem szabad a kontaktlencsén spórolni, mert pl. bevérzéseket okoz a retinán, amik szabad szemmel nem látszanak!

Az 1 napossal ugyanez a helyzet. Azért 1 napos, ha kiveszi vki,akkor már nem lehet másnap is betenni, mert csak "5 órát volt bent".

2011. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egynapos lencse egy napra van. Probalj ki tobbfele havi lencset inkabb, hatha talalsz olyat, ami olyan kenyelmes mint most a napid. Pl: biofinity, air optix aqua ilyesmit.
2011. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!