Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha leesett a földre a kontaktl...

Ha leesett a földre a kontaktlencsém utána használhatom?

Figyelt kérdés

természetesen utána lefertőtlenítettem a kontaktlencse folyadékbann.még azt szeretném kérdezni, hogy mi történik ha fordítva teszem be a lencsét, és hogy tudom jól megkülönböztetni?

a tisztítással kapcsolatba pedig mikor beteszem öntsem ki a folyadékoot a tartóból mikor pedig kiveszem a folyadékos tatrtóba tegyem be?

bocsánat hogy ilyen sok kérdésem van csak még kezdő vagyok:DD


2011. márc. 11. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

ezeket mind elmondtäk az oktatäson nem??


Honnan lehet tudni, hogy a lencse ki van fordulva?


A lágy lencse az ujj végére helyezve, normál állapotban gömb felszínû, kifordítva a szélük visszahajlik egy kicsit. Inkább tányérra hasonlít. A kemény lencse nem fordul ki.

2011. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol esett le, mondjuk egy közvécé után már nem tenném be, ha otthon, tiszta helyre, akkor fertőtlenítés után használhatod, de többször öblítsd le tiszta folyadékkal.

Ha fordítva teszed be, elvileg fáj, szúr. Úgy tudod megkülönböztetni, hogy ha az ujjbegyedre teszed úgy, hogy nem ráfekszik az ujjadra, hanem felfelé "nyílik", mint egy virág :) akkor van egy kis pereme, ami befelé kell, hogy hajoljon. Ha a perem kifelé (kehelyszerűen) áll, akkor meg kell fordítanod.

A tisztítást úgy szoktam, hogy amikor beteszem a szemembe, akkor kicserélem a tartóban a lötyit frissre, hogy ha napközben valami okból ki kell vennem (belemegy valami a szemembe, begyullad, elfárad, vagy csak már túl régóta van benn) akkor el tudjam tárolni tisztán.

Általában nap 12 óránál többet ne legyen bent (persze nem percre pontosan kell mérni, és ha előfordulnak hosszabb napok, az se nagy baj, de rendszeresen ne!) és ha két napnál tovább nem használtad, akkor érdemes először csak 4-6 órára betenni, és csak másnap egész napra.

Nem tudom, heti, napi, vagy havi lencséd van, túlhordani nem ajánlatos. Nekem egy hónapos, hát nem mondom, hogy napra kiszámolom, de ált. hó elején cserélem le. Utána már sokkal könnyebben kiszárad, és akkor begyulladhat a szemed.

2011. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk az oktatáson el kellett (volna) hogy mondják, de ott elég sok az info elsőre... És sajna SZTK-ban gyakran lesz..rják, hogy rendesen elmondjanak mindent. Ha problémád van, vagy olyan kérdésed, amin itt nem tudunk segíteni, keress egy optikust a közeledben, szerintem jó tanáccsal ingyen is ellát.
2011. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jól megtisztítottad akkor használhatod továbbra is, persze.

Ha fordítva teszed be akkor szúrni fog, rossz lesz, rögtön ki kell venni. Szerintem szánj rá pár percet hogy nézegeted kicsit. Ráteszed az ujjadra és megnézed, kifordítod, úgy is megszemléled. Kifordítva nagyonpicit kihajlik a széle. Normálisan pedig nem.


Ha szemedben van a lencse akkor ki kell önteni a folyadékot és a tartót fordítsd lefelé. Hagyd szellőzni addig. Aztán folyadékba teszed amikor kiveszed.

2011. márc. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszöönöm midnekinek. :)
2011. márc. 15. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!