Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse viselésekor...

Kontaktlencse viselésekor normális dolog a "párás szem"?

Figyelt kérdés
Ma raktam fel életemben először kontaktlencsét, és mióta bent van, sokszor úgy látok, mintha valami páraréteg ment volna a szememre, és sűrűn kell pislognom, hogy elmúljon. Máskor is előfordul ilyesmi nagyritkán, főleg reggelente felkelés után, de ma egész nap ezt csinálja a szemem, és nem tudom, miért. Használtam műkönnyet, de még mindig "párásodok". Ez normális dolog? Nálatok is előfordul? Vagy váltsak vissza inkább a szemüvegre?
2011. nov. 24. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Első alkalommal én is sokat pislogtam, de az is lehet, hogy az a típusú lencse nem jó a szemednek amit az optikus, vagy szemész ajánlott. Nem megfelelő a görbülete vagy hasonlók, így nem megfelelően illeszkedik a szemedre és "elúszkál".
2011. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem normális. Mielőtt végleg lemondanál a kontaktlencse kényelméről (van aki tényleg nem bírja), menj vissza az optikushoz, akitől kaptad. Ha netán voltál olyan "okos", hogy NET-ről rendelted, akkor legyen ez jó lecke, és mielőbb keress fel optikust. Addig tényleg jobb, ha visszatérsz a bevált szemüvegedhez.
2011. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valami gáz van a lencsével!
2011. nov. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat, mostanra elmúlt a párásság, jól látok benne teljesen és már nem is bök, de ha legközelebb jelentkeznek a problémáim, akkor szemüveg fel, és irány a szemész :) köszi még egyszer nektek :)
2011. nov. 24. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:
off: Tehát nem látszerész javasolta, hanem megvetted magadnak? Megmutatta valaki hogyan kell helyesen betenni és kivenni? Figyelj! A szem nem játék! Ha mégsem így van, és voltál szemésznél, én kérek elnézést, de első körben soha nem szabad önállóan kísérletezni.
2011. nov. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!