Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztésre valami tippek...

Színtévesztésre valami tippek ( vörös-zöld)?

Figyelt kérdés

Színtévesztő vagyok és minden képpen katona rendőr vagy tűzoltó szeretnék lenni

Olyanokat hallotam hogy tűzoltónak így semmi képpen nem vennének fel ezért kérem segítségeteket, ötleteket

valami lencse vagy szemcsepp nincs erre ?


2011. dec. 4. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs sajnos. Állitolag az USA.ban már ügyködnek valamilyen szemüvegen,de ez neked sovány vigasz.
2011. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tami976 ***** válasza:

Nemcsak az USA-ban, hanem Magyarországon is "ügyködnek" a színtévesztés korrigáló szemüvegen. Kereskedelmi forgalomban vannak már. Nem tudom a pontos árakat. Bemérés kb. 5e Ft, szemüveg 60e? De ne üssetek meg, ha nem annyi.


Itt van némi ismertető róla:

[link]

[link]


Én úgy tudom, hogy közlekedéssel kapcsolatos munkákra nem vehetnek fel. Nem lehetsz pl. buszsofőr, vonatvezető, pilóta.


Engem annak idején nemhogy nem akartak kiszuperálni a katonaságtól színtévesztéssel, hanem még teherautó sofőrnek is be akartak volna rakni.

2011. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bence87 válasza:

Állítólag a Bates-féle szemtorna elmulasztja. Angolul ez a kulcsszó: Bates-method.


Magyar oldal ezzel kapcsolatban: [link]


De ne kezdj el örülni. A szemorvosok átverésnek tartják az egészet. Ettől függetlenül viszont ártani nem árt, nem kell érte fizetni, tehát lehet, hogy érdemes kipróbálni. Állítólag ez segíett néhány embernek elmulasztani a színtévesztést, de mondom, ne vegyél rá mérget.

2011. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!