Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan működik a lézeres...

Hogyan működik a lézeres szemműtét mennyit kell rá várni vagy egyáltalán van rá várólista, rövidlátókon segít?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Várólista nem hinném, hogy van. Előtte behívnak vizsgálatra, hogy egyáltalán megcsinálhatják e. Az egész pár perc, a teljes gyógyulás fél-1 év.
2011. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehát ha pl 17 évesen megcsináltatom akkor csak 18-19 évesen lessz teljesen jó a szemem ?
2011. dec. 4. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal minimum 18 éves kor kell hozzá.
2011. dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő hogy kinek mikor lesz teljesen jó, de jó pár hónap kell a gyógyuláshoz.
2011. dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bence87 válasza:

Amíg növésben vagy, addig nem érdemes csináltatni, mert különben visszaromlik a szemed. Tehát 20 éves kor alatt semmiképpen.


De olvastál már az árnyoldalairól? Pl: [link]


Vannak durva mellékhatásai egyes esetekben, amiket persze nem igazán említenek a cégek, akik ilyet csinálnak.

2011. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Durva mellékhatás?! [link]

Ezt valaki tudná magyarra fordítani?

Vagy pár durva mellékhatás felsorolása esetleg?

Én is tervezem a műtétet,szóval ha lehet bajom tőle,légyszi írjátok meg!

Köszönet előre is!

2011. dec. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
-4,25 és -4,5-tel műtöttek. Az 1 hetes kontrollon már 95 és 65 %-os volt a látásom. Nincs várólista, mivel a tb nem támogatja. Zsebbe nyúlós téma. Vizsgálat után 1-2 hétre már jó eséllyel kapsz a műtétre időpontot.
2011. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A vizsgálat 1,5-2 óra, a műtét csak percekig tart. Én szemenként 6-ig tudtam magamban elszámolni, amíg a lézer dolgozott. Gyorsan megvan. Az előkészület tart tovább. Fél év a teljes gyógyulás. Akkor tudod meg, mi a végleges látásélesség.
2011. dec. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

www.eum.hu/szem-szaruhartya-pdf


Itt elég jól le van írva minden.

2011. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nemrég voltam alkalmassági vizsgálaton a Focus medical-nál, alkalmas vagyok rá, még hezitálok ,de rengeteg cikket elolvasva a neten meg máshol, meghallgatva a klinikán dolgozókat (az egyik ott dolgozó, aki a vizsgálat után jött a részleteket mesélni maga is átesett műtéten részletesen is el tudta mondani hogyan zajlik a dolog).

Nekem amúgy -8-as rövidlátásom van, 90% esélyt adtak rá, hogy teljesen meggyógyítják, de benne van a pakliban, hogy 10% visszajöhet, de hát már az is előrelépés, hiszen -8-as szemmel szemüveg nélkül már 3-5 méterre is csak foltokat látok szinte, -1-es szemmel meg szemüveg nélkül se leszek tejesen vaksi, vagyis nem leszek állandóan szemüveghez kötve, csak ha tényleg szükséges pl. autóvezetéshez.


Amiket itt linkeltetek mint lehetséges szövődmények ahogy láttam a LASIK-ra vonatkoznak, de azt már szinte sehol sem végzik, van fejlettebb eljárás nála az IntraLASIK, ahol ezek már nem állnak fent. Vagy a régebbi PRK eljárás. Én most épp azon vacillálok, hogy IntraLASIK vagy PRK legyen, a PRK olcsóbb ez tény, de a gyógyulási idő is hosszabb, viszont nem csinálnak lebenyt a szaruhártyán, nem kell védeni a szemet, de közben beszéltem sok IL műtéten átesett emberrel ,beleértve a klinikán dolgozót is, akinek bő egy éve volt a műtéte, hogy nem olyan vészes a helyzet, csak az első pár hétben kell óvni a szemet különösen és lebeny elmozdulás nagyon ritka, nem történik meg minden kis csip-csup dologtól ha olyan erős ütés éri a szemet, hogy elmozdul akkor az egyébként is súlyos baleset lenne. És fél év után kb. már erre se kell figyelni ,ha nem végzel küzdősportot akkor mehet az IL is. Várólista van ,de kevés, engem november végén vizsgáltak ,és a legkorábbi időpont az december 6 lett volna, de mivel még hezitálok meg az ünnepek utánra halasztom inkább így csak januárban kerül rá sor, ha bevállalom.

2011. dec. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!