Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse tapasztalatok?

Kontaktlencse tapasztalatok?

Figyelt kérdés
nem tudom pontosan azt hiszem 2.2 körül lehet a szemem romlása. Szemüvegem van és rühellem ezért kontaktlencsét szeretnék.....meg mert sportolok és zavar. Szoval tapasztalatok 14 évesen már lehet kontaktlencsém? mennyibe kerül? milyen érzés? Fáj amikor a szemeden van? Nem fura hogy a szemedben turkálsz? Jobb mint a szemüveg? Melyik a legjobb a havi? Mit hallottatok az éjszakai kontaktlencséről?
2011. dec. 12. 18:44
1 2
 1/14 bánomisén ***** válasza:
73%

1. Fogalmam sincs, ezt szemésztől érdemes megkérdezned.

2. Fajtától függ az ára.

3. Először fura, aztán észre sem veszed.

4. Mondom, hogy nem veszed észre! :-))

5. Először nehezen "turkál" az ember a szemében, de gyakorlat teszi a mestert.

6. Ha sportolsz, akkor mindenképpen praktikusabb.

7. Ez szemfüggő, úgyis megnézi a szemész a szemedet.

8. Minek éjjel kontaktlencse? Éjjel alszol. Ha meg nem alszol, a nappali is ugyanúgy működik.


Na. :-)) Van még kérdés?

2011. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát én azt hallottam az éjjeliről h északára beteszed amig alszol átformálja a szaruhártyát (?) aztán egy két napig jol látsz minden nélkül aztán megint be kell tenni és egy idő után javul tőle a szemed....bár én nem igazán bízok benne. Szerintetek?
2011. dec. 12. 18:57
 3/14 bánomisén ***** válasza:
81%

Figyelj, már azt is meg kell kérdezned egy szemésztől, hogy egyáltalán 14 évesen, amikor még nagyon átalakulófélben van a szervezeted a szemeddel együtt, viselhetsz-e kontaktlencsét, akkor ezt az éjjeli micsodát is meg kellene tőle kérdezned.

Én nem használnám, de lehet, hogy biztonságos, nem tudom.

2011. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem óriási szabadságot jelent a szemüveghez képest, de ezért a kényelemért, szabadságért elég borsos árat kell fizetni. Konkrét összegről nem érdemes beszélni, mert sokféle van, és az optikus szemvizsgálat alapján tesz javaslatot, milyen tipusúak felelnek meg neked. Azon belül persze te választhatsz pl. ár alapján is. Azt kijelenthetjük, hogy drágább, mint a szemüveg.

Hogy hány éves kortól viselhető? Ezt az dönti el, elég érett-e valaki ahhoz, hogy a lencsét megfelelően kezelni tudja. Első pár alkalommal nagyon nehéznek tünhet a ki-, és berakás, de addig el sem enged az optikus, amíg nem sikerül egyszer, de még egy darabig így is szokni kell, rá kell jönni a trükkjére. Aki már gyakorlott, annak pillanatok alatt megy.

2011. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ééééééés mennyire nagy lehetöséggel gyullad be vagy valami? hogyan lehet ezt megelözni? rontja a szemet?
2011. dec. 12. 19:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni érzékenységtől függ, lehet valaki hajlamos a gyulladásra, viszont vannak olyan lencseápoló folyadékok, amik ezt kiküszöbölhetik, ha enyhe esetről van szó. Ha nagy fokú az érzékenység, (ez aránylag ritka) kizáró oka lehet a lencse viselésnek. Alapjáraton a megfelelően kiválasztott lencse nem rontja a szemet.
2011. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha vagy már annyira felelősségteljes, hogy be tudod tartani a lencseviselés néhány fontos alapszabályát (nem bonyolult!), akkor feltehetően lehet kontaktlencséd.


Nem érzed, ha bent van a szemedben, efelől nyugodt lehetsz. Sportolásnál is nagyszerű, mert nem esik le, mint a szemüveg. A szem további romlását is meg szokta állítani a kontaktlencse viselése, ellentétben a szemüveggel.

A lencse kivételét, berakását betanítják neked, először mindenkinek nehezebben megy, bajlódik vele, de aztán szépen belejössz.


Én például ilyet viselek:


[link]


Ez éjjelre is bent maradhat, de ebből nem szabad rendszert csinálni; csak ha például éjszaka utazom, vagy olyan helyen alszom, ahol nem tudnám normálisan megoldani, akkor van bent kivételesen éjszakára is.

2011. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én másfél órát szenvedtem, mire az első lencséket felraktam - utólag rájöttem, hogy az volt a baj, hogy sima hideg vízzel (meleg/langyos helyett) mostam kezet és ez irritálta a szemem...
2011. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 delusion válasza:

Én is szemüveges voltam egy bő 3-4 évig, és valahogy nekem se igazán jött be. Bizonyos szempontokból jobb a szemüveg, de én akkor is a lencsét preferálom.

Tavaly novemberben jött elő az, hogy mi lenne ha lencsém lenne. Elmentem, megnézték a szemem, beraktak nekem egy lencsét. Nézzetek bolondnak, perverzek, de nagyon jó érzés volt :) eszméletlen hidegnek éreztem, "hűtötte" a szemem vagy nem tudom...de tényleg nagyon jó volt. Aztán jöttek a problémák. Nem drogozok meg semmi ilyesmi, de nagyon remeg a kezem, szóval elég nehézkes volt a berakása. Kivenni megint eléggé nehézkes volt. Végül is rendeltem negyedévre, de ez nekem fél év, mert a jobb szememre nem kell, szóval 3 lencse helyett 3*2 lencse jut a balra (1 hónapos lencsék).

Tényleg nagyon kínszenvedéses volt az első 1-2-3 hét, mert nagyon vaskos a kezem, eléggé remegős, meg én is eléggé parás vagyok/voltam, hogy a szememben kell turkálni. A fő problémát az jelenti-jelentette, hogy kontaktlencse esetén le kell húzni a szemhéjadat lent (vagy épp fent is), és úgy berakni. Na most a kontaktlencse az 1 év után is idegen tárgy a szemednek, elsőre meg aztán ajjaj...sikerült bekönyörögnöm a szemembe, de úgy ömlött a könnyem és úgy égett, mintha kb. csapból folyna a tűzforró víz. A tisztítófolyadék megint nagyon rosszul esett neki.

Tipp (még kontaktlencsézés előtt): valami youtube-os videóban láttam egy szemésztől, hogy 1. NAGYON alaposan megmosod a kezed, és leülsz valami nyugodt helyre. 2. Lehúzod a szemhéjadat, és a szemed fehérjét megérinted az ujjaddal (véletlenül se a körmöddel). Ez nem fog jól esni, meg rögtön elkezdesz pislogni-hunyorogni, ez a természetes. Ugyanezt csinálná a szemed a lencsével is. Ha ezt sokáig gyakorlod, a szemednek az ilyen reflexe "semmissé" válik, mert meg fogja szokni. De tényleg fontos a higiénia, nagyon körültekintően csináld ezt.


Na de hogy ne csak tippeket osztogassak, hanem válaszoljak is:


Nekem negyedévre azt hiszem 6-8000 FT körül van a lágy lencse (Bioflex a márkája). A tisztítószer 4-5 ezer forint is lehet (360 ml), de igazából a Rossmannban kapható 1000 forintos is ugyanolyan jó...szemcsepp az nem mindenkinek kell, de az amúgy is van a legtöbb háztartásban. Kontaktlencsetartót a legtöbb tisztítószerhez mellékelnek, de szerintem némelyik szemészeten ingyen is osztogatják, nem egy nagy cucc.


A többiek majd javítanak, de szerintem nem feltétlen korfüggő a kontaktlencse.


Egyáltalán nem fáj, ha normálisan rakja be az ember és vigyáz a szemére egyébként is. Észre se veszed. Elsőre beraktam kínszenvedve, és 2 óra múlva már nem éreztem, hogy bent lenne akármi is a szememben.


A berakást, kivételt bárki meg tudja tanulni, akinek van keze, meg egy kis türelme. Ha én be tudom rakni, akkor te is...én egy szöget nem tudok a falba verni, néha írni se tudok, annyira remeg a kezem, de nekem is megy. Eleinte előbb kellett felkelnem, hogy biztosan be tudjam rakni, de ma már ez egy 2 másodperces művelet, rossz esetben fél perc.


Sportoláshoz simán jó, nem tudom mit sportolsz, de én már nagyon durvákat estem vele (ugróasztal pl), és sosem esett ki, semmi ilyesmi.


De ha tényleg jót akarsz magadnak, akkor a higiénia a legfontosabb. Szóval nem 2 hónapig hordod az 1 hónapos lencsét, normálisan tisztítod a tárolóját meg a lencsét is, szemcseppet használsz ha kiszárad a szemed, illetve a nagy szélben én még napszemüveget is ajánlanék (nehogy a por bemenjen a szemed alá stb).


Hajrá :)

2011. dec. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszán muszáj korrigálnom, nem jó a szokásos szemcsepp, műkönnyet kell venni. A szokásos szemcsepp összehúzza az ereket, arra való. Hosszabb távon nem lehet használni, úgy mint az orrcseppeket sem. A műkönny komfortérzetet biztosít a szemnek, nyugtatja és kellően nedvesíti.
2011. dec. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!