Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse tapasztalatok?

Kontaktlencse tapasztalatok?

Figyelt kérdés
nem tudom pontosan azt hiszem 2.2 körül lehet a szemem romlása. Szemüvegem van és rühellem ezért kontaktlencsét szeretnék.....meg mert sportolok és zavar. Szoval tapasztalatok 14 évesen már lehet kontaktlencsém? mennyibe kerül? milyen érzés? Fáj amikor a szemeden van? Nem fura hogy a szemedben turkálsz? Jobb mint a szemüveg? Melyik a legjobb a havi? Mit hallottatok az éjszakai kontaktlencséről?
2011. dec. 12. 18:44
1 2
 11/14 anonim válasza:
Lehet 14 évesen kontaktod . Az ára változó , de amúgy marha sokba kerül egy jobb minőségű . A legújabb fejlesztés a szilikonos lencse . Azt nem tudom , h forgalmazzák e itthon , de kérdezz utána . Nem olyan hamar szárad ki mi az eddig ismertek. Nem fáj egyáltalán . Az elején furcsa , mikor beteszed , de utána tök jó érzés .Én a kivételénél szoktam szenvedni .... Hogy jobb e mint a szemüveg ???.... na ezt nem tudom megmondani . Talán . Kinek melyik jobb .Én csak nyáron szeretem használni , mert akkor fel tudok venni napszemcsit ! :) Én éjszakai kontkatról nem hallottam még , de én nem hagynám benne a szememben . Annak is pihenni kell . És azért nem olyan hú de jó neki , hogy valami egész éjjel irritálja (hiába nem veszed észre)
2011. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

14 évesen úgy adnak lencsét, hogyha elmész gyermekszemészorvoshoz, és Ő megvizsgálja a szemedet, és engedélyezi a lencsét.

Legalábbis nekem csak így lehetett 14 éves koromban. :)


Én semennyire sem érzem a lencsét, egyszer sem szúrt még, legtöbbször teljesen el is felejtem, hogy bent van a lencsém.


Sportoláshoz főképp ajánlott, mivel a szemüveg veszélyes lehet, ha meg nincs rajtad szemüveg, akkor nem látsz rendesen. Legjobb a kontaktlencse, mert látsz is, és veszélytelen is. :)

Nekem elsőre is hamar sikerült belerakni a szemembe a lencsét, kb. 5 perc alatt, úgyhogy nekem szerencsére ez nem jelentett gondot, talán azért, mert nagyon akartam ezt az egészet, és egy kicsit sem volt a fejemben az, hogy nem sikerül. :)

Meg nagyon kedves volt velem a szemészorvos, aki megtanította. Mindent elmagyarázott , türelmes volt velem. Azt mondta, hogy addig egyetlen páciensét sem engedi el a lencsével, amíg meg nem tanulják ott használni.


A szemüvegnél szerintem sokkal jobb, mert senki nem látja rajtad, hogy rossz a szemed, meg nem zavar semmiben sem.


Az, hogy melyik a legjobb, majd az orvos elmondja, mert ez a szemgörbülettől függhet. Nekem pl.: csak napiba van olyan görbület, amilyen a szemem. Nekem ez így 10-15 ezer forint egy hónapra...:/ De ha neked jó a havi, akkor kb. ennyi pénzből 3 hónapra jössz ki.


Éjszakai kontaktlencse.. Hát hallottam róla, nem igazán ajánlják a szemészorvosok, mert nem olyan jó az oxigénellátása elvileg, mint a napi, vagy havi lencsének.

De ebben így nem vagyok biztos.


Remélem tudtam segíteni, írj bátran, ha kérdésed van. :)


15/L

2011. dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Sziasztok. Ne haragudjatok a valaszomban lesz egy kerdes is.

A kerdezonek mondanam, hogy amikor az elso lencsem volt meg korhoz volt kotve(16) legalabbis nekem azt mondtak.

Kenyelmesebb sokkal mint a szemuveg viszont hozza kell szokni. Nekem fel eves lencsem volt nagyon szerettem. Viszont az utolso honapnal begyulladt a szemem es le kellett tennem, azota nem mertem ujra hasznalni. (Nem a lencse okozta a gyulladast)

Most ujra van lencsem de van mellette szemuvegem is. Ezzel kapcsolatban lenne a kerdesem a tobbiekhez. Mivel van szemuvegem es reggelente nem mindig van energiam betenni a lencset kevesszer hasznalom. A lencse igy 1 heten kb 2* van benn, akkor a hordasi idot hogy szamoljam? A felbontasi ido utan 30 nap utan dobjam ki vagy tarolhatom es cserelem rajta a folyadekot es kiszamolom a 30 napot. Szoval remelem ertitek a kerdest. Mindenkeppen ki kell dobnom 1 honap utan akkor is ha tegyuk fel csak 4 napig volt benn? Anno kihordtam a 4-5 hetet egyfolytaban.

Koszonom a valaszokat elore is.

A kerdezonek meg annyit tudok segiteni, hogy az ara attol fugg milyen a szemed es milyen hordasi idot szeretnel. Napi, 2 hetes vagy havi... nekem egyebkent nem ajanlottak a day and night-ot mert szaraz a szemem eleve is vagy valami ilyesmit mondtak :)

2013. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

1.13 éves kortól ajánlott a kontakt lencse de inkabb idősebb korban.

2.az ára változó

3.ha már bennt van azt nem érzed

4.egyáltalán nem fáj amikor a szemeden van

5.először fura de nekem már 2 hét után nem volt az

6.szerintem sokkal jobb mint a szemüveg de ez személy függő hogy kinek melyik tetszik jobban

7.ezt neked kell majd kitapasztalni

8.semmit nagyon de szerintem felesleges

2020. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!