Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha szeretnék szemüveget és...

Ha szeretnék szemüveget és már voltam vizsgálaton elég ha bemegyek egy szemüveges üzletben és kérek olyan szemüvegek ami kell?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Recept nélkül nem készítenek szemüveget.

A vizsgálaton kapsz egy receptet, és azzal kell menned szemüveget csináltatni.

2011. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem adtak receptet?

De a legtöbb optika már olyan, hogy ott megvizsgálják a szemed. Én is így csináltattam.

2011. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első voltam, én is optikában vizsgáltattam meg a szemem, de ott is adtak receptet, csak ott egyik kézből vándorolt a másikba. :)
2011. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2 eve nem kaptam "receptet", pedig azota 3-szor is voltam. A dokitol kapott kezelolap alapjan rendelek lencset meg szemuveget.
2011. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben egy szemészeti vizsgálat megállapítja, hogy a két szemed dioptriája egyenlő, bárhol vehetsz magadnak akár olcsó szemüveget is. A TESCO-ban, benzinkúton, postán...stb csak egyforma dioptriás szemüvegeket kapsz. (egyébként ugyanolyan jók, mint a drágán csináltatottak)
2011. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A préselt lencsés bolti szemüveg legfeljebb 1-2 perces olvasásra ró, de inkább arra sem. Ilyen tanácsot adni, hogy rendes szemüveg helyett ezek a vackok is jók, nagyon felelőtlen dolog. A dioptria csak egy jellemzője a szemüvegnek. Aki meg akar vakulni, használja ezeket bátran.
2011. dec. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nemcsak a dioptria, hanem a szemek egymástól való távolsága is fontos, ami emberenként más és más.

Ha nem a lencse fókuszpontján nézel ki (amit a szemtávolság alapján állítanak be), akkor sokat romolhat a szemed a nem megfelelő szemüvegtől. Sajnos én is így jártam 13 éves koromban... Egy év múlva, amikor visszamentem ellenőrzésre, az egyik szemem fél, a másik egy dioptriát romlott. Ahogy beléptem az orvosi rendelőbe, az orvos azonnal azt mondta, hogy ez a szemüveg nem jó nekem. Az optikus hibája volt, hogy nem megfelelő szemüvegeket mutatott meg nekem. Ez sajnos nem segített rajtam, a szemromlás már bekövetkezett. Úgyhogy ne vegyél bóvli szemüveget, és jó optikát keress, nehogy úgy járj, mint én...

2011. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Nekem is van bolti olvasószemüveg, de legfeljebb csak arra használom, hogy egy bringatúrán, ha megéhezem, el tudjam olvasni vele az étlapot. Szóval csak pár percig. Ha biztonságosan tudok magamnál tartani rendes szemüveget, akkor fel nem veszem a gagyit.
2011. dec. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!