Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az a helyzet, hogy nagyon...

Az a helyzet, hogy nagyon rossz a szemem és nem tudom elviselni a szemüveget, mert nagyon zavar és át szeretnék váltani kontaktlencsére, de nem tudom hogy mennyibe kerülne és, hogy mennyi időbe telne megszokni egy ilyen "luxus" dolgot?

Figyelt kérdés

A jobb szemem +3,5 /ami eléggé erős /

A bal szemem +1,5 /azért ennyi, mert hozzáigazították a jobb szememhez, hogy a lencsék között ne legyen sok a különbség.14/F



2012. jan. 3. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
kontaktlencs átlagban 5ezerFt körül van,inkább gyűjtsetek operációra,lézerrel fájdalommentesen,gyorsan megcsinálják!
2012. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Egyetlen probléma van, hogy még szerintem túl fiatal lennék egy ilyen komoly műtétre, így inkább a kontaktlencse lenne a megoldás :)

A szemüveg azért is zavarna, mert nagyon vastag a jobb szememre :(

2012. jan. 3. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Neten rendelve már akár havi 3000 ft-ért is kapsz lencsét, nem luxus dolog, ennyi pénz hülyeségre is elmegy havonta. A kontaktlencse meg nem az, sokkal jobb mint a szemüveg mert nem csak keretek közt látsz, nem fogdosod össze, nem párásodik be, nem zavaró, nem nézel ki hülyén vele.

1 hét alatt be lehet tanulni rendesen a használatát, de addig nagyon türelmesnek kell lenni. Mert én is már csapkodtam mikor fél óráig kínlódtam hogy berakjam vagy épp kiszedjem, meg emiatt kellett reggel 1 órával korábban kelnem. De ilyen csak az elején van. Mostmár csak fél perc mindez.

2012. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A k. lencse ára függ a szembetegségedtől is, mert nekem pl speciális kell, az drágább. MIndenképp keress fel egy jó szemészt (ajánlás után) és érdeklődj nála. És azért is jobb lesz a Te esetedben, mert a k.lencsénél nem gond, ha az egyik jóval több dioptria a másiknál, így tökéletesen láthatsz majd vele! Óriási különbség lesz, majd meglátod! Először baromi hülye érzés lesz túrkálni a szemedben :)))) de könnyen meg lehet szokni, illetve az eredményért megéri! Remélem tudtam segíteni, sok sikert a váltáshoz! :)
2012. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! még lenne egy kérdésem :P

Szerintetek a vision expressben és az ofotértben megcsinálják a szemvizsgálatot vagy menjek SZTK-ba és ott?

2012. jan. 6. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!