Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha egy szemész szerint nem jó...

Ha egy szemész szerint nem jó a kontaklencse, akkor mindegyik szerint rossz?

Figyelt kérdés

Mert én azt akarok. De a doki aki vizsgált, azt mondta, nem jó, mert belemegy valami kosz, meg nyulkálni kell a szembe, meg fertőzés, meg satöbbi.

Meg se kérdezte, miért nem jó a szemüveg...

Csak egyszerűen nem jó, és kész.

De, én akkor is azt szeretnék.

-5 ös a szemem.

Most ha elmegyek másik orvoshoz, az lehet, azt mondja, hogy oké, semmi gond, lehet kontaklencslm, vagy mind az összes orvos ezt mondaná, hogy NEM NEM NEM!?


2011. okt. 26. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ezt akkor tudod meg,ha elmész egy másikhoz is.Érdekes egy orvos lehetett minden estre.Kérdezz meg másikat is.
2011. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, biztos találsz olyan orvost, amelyik ad neked kontaktlencsét.

Aztán ha begyullad a szemed, kosz megy alá, te meg ott fogsz vakoskodni a -5-ös szemeddel, szemüveg nélkül, akkor gondolom a doki lesz a hülye.

Szemüveges vagyok, van több is, ruhához szoktam válogatni, mikor mit veszek fel. (20 év alatt összegyűlt:: pár "céges", van fényre sötétedő, stb.,nem fél éven belül csináltattam kétszáz ezerért. :D )

Nem értem, mi a bajod a szemüveggel.


Egyébként a praktikus az, ha van szemüveged IS. Férjem szeme is pont -5. Strandon jól jön a lencse, úszószemüveghez, így tudunk labdázni, pancsolni. Egyébként minden más esetben jobban szereti az üvegszemet.

2011. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha allergiás típus vagy, vagy alapból bevérzett szemmel mész oda mind azt fogja mondani, de amúgy valószínű másik orvos nem fog ennyire ellenkezni. Gondolom még nagyon fiatal lehetsz, akkor nem nagyon szokták pártolni a dolgot, mert tényleg körülményes a lencse tisztítása.
2011. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok. Eddig nem hordtam szemüveget, de most romlott a szemem, és egyszerűen régen hordtam kicsit, de akkor is zavart.

Egyszerűen úgy éreztem folyton, hogy nem oda illik.

És nem szeretem.

2011. okt. 26. 20:47
 5/5 anonim válasza:

velem is ugyanez a helyzet! igaz nekem +3,5 a bal szemem, és én sem tudom elviselni a szemüveget, de szeretnék én is kontaktlencsét, csak a doki szerint még fiatal vagyok, de azt mondta, hogy 16 év felett lehetne csináltatni, mert a retina addig fejlődik.

14/F

2012. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!