Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az a helyzet hogy úgy egy...

Az a helyzet hogy úgy egy hete igen piros a szemem. Kontaklencsét hordok. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lehet a baj mert több mint 1 éve kontaklencsét hordok és eddig nem volt semmi baj. Most egy hete lett piros a bal szemem.É akkor hétvégén amikor nen raktam be elmúlt. Most hogy jött a hétfő megint piros lett. Tegnap még nem,de ma mind2 irtó piros. Ki is vetem a kontaklencséket. Látni lehet a kontaklencse vonalát,hogy piros. Eléggé piros mind2 szemem. Kétségbe vagyok esve. Segírtsetek!! Mi lehet a baj? Lehet h többet soha nem hordhatok kontaklencsét?
2012. jan. 17. 16:33
 1/5 anonim válasza:
Valószínűleg begyulladt a szemed, mindenképp menj el orvoshoz és kérj tőle szemcseppet. Kb 5-7 napig egyáltalán ne hordj kontaktlencsét, ha pedig meggyógyult a szemed, akkor új lencsét használj (amit most hordasz azt ne tedd többet a szemedre).
2012. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. El fogok menni orvoshoz.De azt nem értem hogy mitől gyulladhatott be,hiszen eddig semmi baj sem volt vele? Ugye hamar meggyógyul?
2012. jan. 17. 22:02
 3/5 anonim ***** válasza:

ez velem is megtörtént, tavaly ilyenkor..2év kontaktlencse hordás után. Én is elmentem dokihoz, és ő írt fel nekem antibiotikumot meg pupillatágítót..1hétig nem hordtam a lencsét..és utána minden helyrejött.. nekem azt mondta a doki, hogy valami baktérium került be a szemembe, ez akár lehet szél útján is..de betegség, meghűlés esetén nagyobb rá az esély..


nah voltál orvosnál??? mit mondtak ?


17L

2012. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát voltunk ügyeleten,mert még aznap már csak akkor tudtunk elmenni,és ő azt mondta h fertőző kötőhártyagyulladás(nem mintha értene hozzá,nah mind1,szóval így nem mehettem suliba... másnap elmentünk a körzeti orvoshoz,ő is azt mondta h szerinte is. úgyh szemcseppezek 3. napja,és szebb a szemem sokkal.úgyhogy remélem megoldódik a probléma.Csak azt nem tudom h mikor tegyek bele úgy lencsét,hétfőn már tehetek bele szted? vagy még várjak vele,amíg 100000%ra meggyógyul?
2012. jan. 21. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még ne tegyél bele..a szemmel nem szabad játszani.!
2012. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!