Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a szemem görbülete 8,6 de...

Ha a szemem görbülete 8,6 de olyan kontaklencsét rendelek melynek görbülete 8.7 akkor az nem is lesz jó?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
én nemtom milyen a szemem görbülete, de rendeltem 8,6-osat, és szúr mint állat... ebből tanultam annyit, hogy tudjam, ne rendeljek olyat, ami nem biztos, hogy jó. neked is ezt tudom javasolni :) tudnád hordani a 8,7-est is, csak nem lenne kényelmes, és inkább zavarna, hogy bent van a szemedben. szerintem... :) nekem is lenne viszont egy kérdésem: normális dolog az, hogy ha először van a szememben kontaktlencse, akkor néha olyan mintha "páraréteg" menne a szememre? és akkor sűrűn kell pislognom hogy elmúljon... ez elő szokott fordulni velem lencse nélkül is, főleg reggelente, de ma mióta beraktam a lencsét, egész nap ezt csinálja a szemem, és nemtom ez normális dolog-e...
2011. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké, akkor maradok a 8.6osnál. hát sztem az nem normális, nekem nincs ilyen problémám :S
2011. nov. 24. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyi eltérés nem számít, de a gond az hogy másfajta lencsét rendelsz, más anyag, stb és azt nem biztos hogy bírja majd a szemed. Mindenképp próbalencsét kérj először. Én is úgy jártam hogy rendeltem találomra, a görbület, dioptria is olyan volt amilyen kell mégsem bírta a szemem.
2011. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja, értem. Hát eddig biofinity-t rendeltem, 8.6os görbülettel.

de láttam, h van Johnsonsos 8.7-es görbulettel és az olcsóbb is, szal nem tudom mit csináljak :S

2011. nov. 24. 13:17
 5/7 retrojedi válasza:
Amennyiben itt dioptriáról van szó, úgy ha nem vetted volna észre mind szemüveg, mind kontaktlencse esetén alá szokták 'lőni' a korrekciós eszköz paraméterét a tényleges látáshibának. Ennek oka hogy a szem képes növelni a fénytörését a fókuszálás során (akár 2 dioptriával is), csökkenteni viszont már nehezen. Azaz ha a szemed +8,6-osra van bemérve akkor inkább a 8,5-öset válassz ha 8,6-os nincs, a maradékot majd a szemed hozzáteszi.
2011. dec. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
itt most átmérőről beszélünk... :)
2011. dec. 1. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:

görbületről beszélünk, a dioptria és átmérő megint más:D

Johnson lencsék nagyon jók, persze nem mindenkinek.

2011. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!