Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Első szemüvegem. Mit jelentene...

Első szemüvegem. Mit jelentenek a rövidítések?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg a szemüvegem és mellé egy a papírt amin az Sph oszlopban a J: cu -0.25, a B: 0. 0 A Cyl oszlopban J: CX +0,75 B:CX +0.5 Ax oszlopban J:80 fok a B: 100fok a legvégén az oszlop megnevezése - J 31 B: 30 Légyszives fejtsétek ki nekem. Amúgy folyamatosan kell használnom azt mondta a Dr. Mit jelentenek a rövidítések?
2012. jan. 21. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:

J: jobb, B: bal


Sph.dptr: Dioptria


A dioptria egy mértékegység, amellyel a lencsék törőerejét mérik. Meghatározza a lencsék nagyító- ill. kicsinyítő hatását.



A cylinder (röv.cyl.)


A dioptria mellett a cylinderérték is nagyon fontos! Ez adja meg a szaruhártya-görbület korrekciós mértékét.


A szemtengely (Ax)


Tengelyértékkel határozzák meg a cylinder hatását a szemüveglencsében, hogy milyen irányba kell behelyezni a lencséket a szemüvegkeretbe, hogy hol kell lenniük a vékonyabb, és hol a vastagabb részeknek. Ennek az értéknek, amely 0 és 180 között van meghatározva, nincsen előjele, fokban van meghatározva. Nem lehet kisebb, mint 0 sem pedig nagyobb, mint 180, pl. 178º.

2012. jan. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézem, ez csak olvasó szemüveg /bár nem biztos/.

A lencséid:

jobb: -0,25 , +075 cilinderrel 80 fokban eltolva;

bal: 0, +0,5 cilinderrel 100 fikban eltolva;

2012. jan. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1. szebben-precízebben leírta.
2012. jan. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mivel sajnos elhadarta csak az optikus de ki nem fejtette hogy mi mit jelent így mos már hála nektek tudom. Folyamatosan használnom kell nem csak olvasáshoz.
2012. jan. 22. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!