Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megjöttek a labor eredményeim,...

Megjöttek a labor eredményeim, de a házáorvostol csak annyit hallottam hogy alulmüködik a pajzsmirigyem. Megmondanátok mit jelentenek ezek a rövidítések? (lejjebb)

Figyelt kérdés

*LYMPH 52.1 % 19-48

*LYMPH absz. 4.58 G/l 0-3.4

*C reaktív fehérje ultraszenzitív 11 mg/l <5

*TSH 14.34 mIU/l 0.27-4.2 (ezt tudom hogy a pajzsmirigy)


márcsak a másik 3 rol nem tudok semmi segitenétek?


2010. nov. 18. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Szóval a labor szerint a TSH szinted alacsony? Ez nem a pajzsmirigy hibája, hanem az agyalapi mirigyé (hipotalamus). A hipotalamus elülső lebenye termeli ezt az ún. TSH hormont, ami más néven pajzsmirigyserkentő hormon. Ha ebből nem termelődik elég, az okozza a pajzsmirigy alulműködését. A pajzsmirigy termeli a tiroxint, és csökkent pajzsmirigyműködés esetén ebből sem fog elég termelődni a szervezetedben, ezért a pajzsmirigy megduzzadhat (golyva), létrejöhet myxoedema, emellett fáradtnak érzed magad. Ezek nem éppen kellemes tünetek, mindenképpen kezelni kell, beszéld meg az orvosoddal.
2010. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ebben nem vagyok biztos, de a lymph rövidítés szerintem limfocitát jelent. Ezek speciális fehérvértestek, amik az immunrendszer tagjai. Betegség esetén megnő a számuk vagy bármilyen fertőzés esetén, szóval ezeknek a száma igen változó, nem kell aggódnod, ha kicsit a normál értéken kívül esik, nekem is volt már olyan laboreredményem, ahol biz. fehérvértestekből több volt, és azt mondták, nem probléma. Előző voltam.
2010. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szia elég érdekesnek tünik amit irtál nagyon köszönöm,hát a fáradtságbol jut böven sajnos és szinte semihiez sincs kedvem,elküldött endokrinológiára meg pajzsmirigy ultrahangra meg gyogyszernek L-THYROXIN-t irt fel ,mostmár a következö vizsgálatokra várok :S
2010. nov. 18. 21:34
 4/14 A kérdező kommentje:
emellett vastagbélgyulladásom van lehet hogy az erre utal?
2010. nov. 18. 21:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszban van igazság, de ROSSZ!

Mivel neked MAGAS a TSH szinted (több mint 4x-e a felső értéknek), ez arra utal, hogy a pajzsmirigyed alul működik. Nem tudom, hogy az első válaszoló az alacsonyt honnan szedte...

Mi az oka? A pajzsmirigy nem működik (általában autoimmun gyulladás teszi tönkre), ezért nem termelődik T3 és T4 (ezek a pajzsmirigyhormonok). A T3 és T4 gátolja a TSH termelését az agyalapi mirigyben, így jelezve annak, hogy van elég pajzsmirigyhormon a vérben, ezt negatív visszacsatolásnak nevezik. A te esetedben nincs elég T3 és T4, mivel beteg a pajzsmirigyed, és ezért nincs ami gátolná a TSH termelődését, ezért annak megnő a szintje. Emiatt van az, hogy MAGAS TSH (általában) pajzsmirigy ALULműködést jelent. Az alulműködés tüneteit jól leírta az első válaszoló, csak az okát rontotta el...


[Érdekesség: Okozhat magas TSH-t az agyalapi mirigy daganata is, ekkor a sok TSH serkenti a T3 és T4 termelését, ezért túlműködés jelei mutatkoznak. Ez a verzió jóval ritkább. Az endokrinológián fognak nézni szabad pajzsmirigyhormon szintet, ez eldönti, hogy ez vagy a fentebb ismertetett betegség áll-e fent. De a fentebb leírt eset sokkal gyakoribb]


LYMPH a limfocitákat jelenti (gyulladásos sejtek), ezek szintje a gyulladások kései fázisában és krónikus gyulladásokban nő meg.

A CRP szintén gyulladásos marker, gyulladásokban nő meg a szintje.


Mindkettő megemelkedését okozhatja (sőt, valószínűleg okozza) a vastagbélgyulladásod is.

2010. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na és mi lenne, ha a háziorvosod fejtené meg?
2010. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
már a 3ik vérvétel óta csak a pajzsmirigyröl hallok semmi mást nem mondd hiába kérdezem azt mondta azzal nem kell foglalkozni,de csak van oka hogy eltérnek az eredmények
2010. nov. 18. 23:11
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ilyen részletesen leirtad,sokat jeletenett nekem!
2010. nov. 18. 23:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Sokmindent okozhat a pajzsmirigy, ezért lehet, hogy a többi dologgal nem foglalkozik a dokid, mert ha a TSH helyreáll, akkor a többi rendellenesség is nomalizálódik.Nekem pl magas a koleszterinszintem az alulműködés miatt.Egyébként a testtömeg indexem majdhogynem alacsony. Eleinte minden zsíros ételt mellőztem, de mivel a koleszterin nem változott, azt mondta a doki, hogy ne diétázzak, mert akkor meg abból lesz a gond.Persze azért odafigyelek, de néha becsúszik a zsírszalonna, meg az egyéb "tiltott" dolgok.

Ezzel együtt lehet élni, csak figyelj oda a rendszeres gyógyszerszedésre, és járj rendszeresen ellenőrzésre.Bár én a helyedben meglátogatnék egy endokrinológust.Mégiscsak egy szakértő tudja a tutit.

2010. nov. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,mindenképp mennem kell endokrinológushoz mer kaptam rá beutalót meg TSH ultrahangra is,azthittem elég lesz a vastagbeles problémámmal foglalkozno,.dehát,akkor nem!
2010. nov. 19. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!